CNBC Analisti Piyasayı Yorumladı: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

CNBC Analisti Piyasayı Yorumladı: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?
Okunuyor CNBC Analisti Piyasayı Yorumladı: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

733 bestcryptotradingstrategiesforbeginners

CNBC iştirakçisi ve ünlü analist Brian Kelly, sert satışlarından sonra Bitcoin (BTC)’in fiyatını pahalandırıyor. Ayrıyeten usta analist, BTC ve piyasa için gelecekte neler beklediğini de paylaşıyor.

Brian ​​Kelly: Son çöküş “mekanik satış”dır! Bitcoin alıcısıyım…

Son olarak, yeni bir CNBC röportajında Brian ​​Kelly, bu haftaki dramatik fiyat düşüşüne karşın Bitcoin’e yatırım yapma nedenlerinin değişmeden kaldığını söylüyor. Brian ​​Kelly, Bitcoin’in birkaç saat içinde 45.000 dolardan 30.000 doların biraz üzerine düşmesini “mekanik satış” olarak isimlendiriyor. Brian ​​Kelly, BTC’nin genel yörüngesinde yükselmeye devam ediyor ve piyasada bir alıcı olduğunu söylüyor. Brian ​​Kelly bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bugün üzere günlerde kendime daima sorarım, ‘Tezim bozuldu mu?’ Ve benim için bu Bitcoin piyasasını yönlendiren şey, kurumsal olarak benimsenmesi ve para ünitesinin bedelinin düşürülmesine karşı bir önlemdir… Bu yüzden hayır demeliyim, tezim bozulmadı. Bu yalnızca ağırlaşan mekanik bir satış görüyorum ve ben bir alıcı olmak istiyorum.

image

Brian ​​Kelly: Bitcoin’deki çöküş opsiyon piyasasındaki bir tasfiye baskınından kaynaklandı!

Brian ​​Kelly’e nazaran, Bitcoin çöküşü büyük ölçüde opsiyon piyasasındaki bir tasfiye baskınından ve birtakım borsaları yavaşlatan yüksek hacimlerden kaynaklanıyor. Brian ​​Kelly mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Öncelikle bu satışların en büyük kısmı, marj davetleri ve likidasyonlardan kaynaklandı. Ve borsalar hacmi kaldıramadı. Ticareti faal bir halde durdurdular ve fiyatlar düşüşe geçti.

bitcoin price predictions 1607005623482

Brian ​​Kelly: Çin, Bitcoin’in fiyatındaki düşüşten evvel enteresan bir atılım yaptı!

Brian ​​Kelly ayrıyeten, Çin’in Bitcoin’in fiyatındaki düşüşten evvel “finans kurumlarının kripto paralar ile ilgili hizmetleri sunmasını yasaklaması”na dikkatleri çekiyor. Brian ​​Kelly, bunun dünyanın en kalabalık ülkesinin dijital renminbi’nin (RMB) başarılı bir halde piyasaya sürülmesini sağlama planları tarafından motive edildiğini öne sürüyor. Brian ​​Kelly mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Çin’in aslında yaptığı şey, muhtemelen daha çok, dijital RMB olan merkez bankası dijital para ünitesini (CBDC) piyasaya sürdükleri gerçeğine dayanıyor. Ve böylelikle kanallarda kimsenin olmadığından, herkesin dijital RMB’yi kullanacağından emin olmak istediler. Dijital RMB’ye sahip olduklarında, bunları tekrar açmamaları için hiçbir neden yok. Tether (USDT) üzere bir şeyin bilakis, buna girişin dijital RMB olduğu anlaşılıyor.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, BTC fiyatı yazım sırasında yüzde 10 düşüşle 35.900 dolardan süreç görüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın