Clubhouse, Android’e geleceği tarihi resmen açıkladı

Clubhouse, Android’e geleceği tarihi resmen açıkladı
Okunuyor Clubhouse, Android’e geleceği tarihi resmen açıkladı

Tanınan sesli sohbet uygulaması Clubhouse son aylarda iOS işletim sisteminde büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Bunun üzerine geliştiriciler, servisi Apple’a özel olmaktan çıkarıp Android kullanıcılarına getirmek için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz haftalarda Google Play Store mağazalarında görünen Clubhouse, ön kayıt evresinde Android’de sergilenmeye başlamıştı. 11,70 MB belge boyutuna sahip toplumsal medya uygulaması artık kesin sürümüyle tüm taşınabilir kullanıcılarla buluşmak için gün saymaya başladı.

Clubhouse Android sürümü bu hafta yayınlanıyor

Clubhouse’un resmi Twitter hesabından yapılan duyuruya nazaran uygulama Android kullanıcılarına kademeli halde dağıtılacak. Salı günü platform öncelikli olarak Japonya, Brezilya ve Rusya‘da erişime açılacak. Cuma günü öğlenden evvel Nijerya ve Hindistan‘a gelecek. Öğlenden sonra ise dünya çapında büsbütün erişilebilir olacak.

Yani 21 Mayıs Cuma günü itibariyle Clubhouse Android uygulaması ile Türkiye’de erişime sunulacak.

Android versiyonuyla geçtiğimiz hafta birinci beta yayınına başlayan Clubhouse ABD, Yeni Zelanda, Kanada, Avustralya ve Birleşik Krallık‘ta piyasaya çıktı. Buradan alınan bilgilere nazaran uygulama hala daha davetiye ile kullanıcılara hizmet veriyor. Ayrıyeten kullanıcılar iOS sürümüne nazaran daha az özellikten yararlanabiliyor.

Clubhouse’un Android’de kısıtladığı özellikler ortasında bir kullanıcıların bir mevzuyu takip etmesi, oda oluşturması yahut yönetmesi, toplumsal medya hesaplarını bağlaması ve kullanıcı isimlerini değiştirmesi üzere işlevler yer alıyor.

Clubhouse Android’de nasıl görünüyor?

Tasarım manasında radikal bir değişikliğe gitmeyen Android için Clubhouse uygulaması şöyle bir arayüz ile kullanıcı karşısına çıkıyor:

clubhouse nihayet android e geldi 5 clubhouse nihayet android e geldi 6

Pekala ya sizce Clubhouse düşen kullanıcı sayısını Android’de yayına girmesi ile toparlayabilecek mi? Yoksa bunun için geç mi kaldı? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın