Clubhouse Android kullanıcılarına verdiği kelamı tuttu

Clubhouse Android kullanıcılarına verdiği kelamı tuttu
Okunuyor Clubhouse Android kullanıcılarına verdiği kelamı tuttu

Tanınan sesli sohbet uygulaması Clubhouse, iOS işletim sisteminde piyasaya sürüldükten yaklaşık bir yıl sonra nihayet Android kullanıcılarına da hizmet vermeye başladı. Bugün itibariyle dünyanın her yerinden taşınabilir kullanıcılar platformu uygulama mağazalarından indirebilir.

Clubhouse hafta başında toplumsal medya üzerinden yaptığı duyuruda Android kullanıcılarına kademeli olarak uygulamayı dağıtacağı kelamını vermişti. Bu doğrultuda Salı günü Japonya, Brezilya ve Rusya’da aplikasyon erişime açıldı. Cuma günü birinci evvel Nijerya ve Hindistan, akabinde tüm dünya servisi Google Play Store‘dan indirmeye başladı.

clubhouse un indirme sayisinda buyuk dususclubhouse un indirme sayisinda buyuk dusus

Pazar araştırma şirketi Sensor Tower, Clubhouse uygulaması hakkında yeni istatistikler paylaştı. Platformun indirme sayılarının düşüşte olduğu öğrenildi.

Android’de Clubhouse’a nasıl kayıt olunur?

Clubhouse’a kayıt olup keyifli sohbetler gerçekleştirmek isteyen Android kullanıcıları şu adımları tamamlayarak platforma giriş sağlayabilirsiniz:

  1. Öncelikle uygulamayı aygıtınıza indirmeniz gerekiyor.
  2. Kullanıcı isminizi seçmeniz, akabinde SMS yoluyla hesabınızı doğrulamanız isteniyor.
  3. Bu noktada bekleme listesine gireceksiniz. Lakin davetiye bulduğunuz takdirde üyelik süreciniz daha süratli bir halde tamamlanacak.
clubhouse android uygulamasi yayinlandi 2clubhouse android uygulamasi yayinlandi 2

Tıpkı iOS uygulamasında olduğu üzere, Clubhouse Android sürümünde de yeni kayıt olan kullanıcıları bekleme listesinde ağırlıyor. Lakin bir öbür kullanıcıdan davet kodu alarak cümbüşe katılabilmelerine de imkan tanıyor.

İçeri girdikten sonra kullanıcılar teknoloji, edebiyat, sinema, kültür sanat ve siyaset üzere iş ve ilgi alanları üzerinden sohbetlere dahil olabiliyor. Ayrıyeten beğendiği iştirakçileri takip edip hangi odalara katıldıklarını görme bahtına erişebiliyor.

Clubhouse Android’de nasıl görünüyor?

Tasarım manasında radikal bir değişikliğe gitmeyen Android için Clubhouse uygulaması şöyle bir arayüz ile kullanıcı karşısına çıkıyor:

  • clubhouse nihayet android e geldi 6clubhouse nihayet android e geldi 6
  • clubhouse nihayet android e geldi 5clubhouse nihayet android e geldi 5

Pekala ya sizce Clubhouse düşen kullanıcı sayısını Android’de yayına girmesi ile toparlayabilecek mi? Yoksa bunun için geç mi kaldı? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın