Çinli Gazeteci Uyardı: Çin, Bu Kripto Para Piyasalarını Hedefliyor!

Çinli Gazeteci Uyardı: Çin, Bu Kripto Para Piyasalarını Hedefliyor!
Okunuyor Çinli Gazeteci Uyardı: Çin, Bu Kripto Para Piyasalarını Hedefliyor!

7eb01fca 84e6 4d37 8575 3caa11bd300a

Ortaya çıkan yeni datalara ve ünlü gazeteci Colin Wu’ya nazaran, son Bitcoin (BTC) zıddı yasak duyurusu tipik “Çin FUD’u” olmayabilir. Yatırımcı ve trader’lar aslında bunun telaş verici tesirlerini değerlendirmeye başladı. Asyalı yatırımcılar için en tanınan kripto para borsası olan Huobi Global’in, yerli kullanıcıların türev piyasalarında konum açmasını yasaklamaya başladığı bildiriliyor. Lakin bu savlara yönelik şimdi resmi bir duyuru olmadığını da değerli belirtmek gerekiyor.

Sav: Yeni Çin kripto para kısıtlamaları şekilleniyor! Türev piyasasına göz dikildi

Çin kripto para piyasalarındaki eşsiz uzmanlığıyla tanınan gazeteci Colin Wu, bir Huobi yatırımcısı tarafından çekilen bir ekran manzarasını paylaştı. Savlara nazaran, borsa idaresi Çinli yetkililer tarafından yapılan son açıklamalarla ilgili yeni kısıtlayıcı tedbirler aldı. Yani artık yerli kullanıcıların hem vadeli süreçlerde hem de opsiyon kontratlarında türevler kısmında konum açması kısıtlanıyor. Böylece argümanlara nazaran, Çinli yatırımcı ve trader’lar kripto ticaretinin en karlı segmentinden dışlanıyor.

bitcoin 2947949 1280 e1621170739423

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, piyasada 2019’dan beri, türev ticareti spot kısmını geniş bir marjla aşıyor. Bu nedenle bu kısıtlamalar birtakım uzmanlara nazaran, şayet doğruysa, kripto sahnesinde değerli bir tesire sahip olacak. Bu savların ortasında Colin Wu, Binance, Huobi, Bybit ve OKEx’in dünyanın en büyük kripto para ünitesi türev borsaları olduğunu belirtti. Colin Wu’e nazaran, türev eserler ticareti onlar için spot ticaretten çok daha kıymetli.

Dikkatli olun: Çin periyodik olarak bu çeşit bir açıklama yayınlıyor ve piyasaları etkiliyor!

21 Mayıs 2021 tarihinde Bitcoin (BTC), Çinli düzanleyicilerin kripto madenciliğini yasaklama planlarını açıklamasının akabinde neredeyse yüzde 12 düştü. Bu haftanın başlarında Bitcoin (BTC), Çinli düzenleyicilerin kripto paraları yasaklayabileceği haberi üzerine uzun müddettir görülmemiş bir düzey olan 30.000 dolara düştü.

china bitcoin e1621605763980

Çin periyodik olarak bu tıp bir açıklama yayınlıyor ve piyasaları etkiliyor. Bu nedenle uzun vadeli kripto para yatırımcılarının birçok bunu “FUD” olarak yorumluyor. Bu nedenle “Huobi Global’in yerli kullanıcıların türev piyasalarında konum açmasını yasaklamaya başladığı” haberi de bir FUD olabilir. Zira bu biçim bir haber piyasada önemli tesirlere neden olabilir. Bu nedenle piyasada süreç yaparken dikkatli olmakta yarar var. Kriptokoin.com olarak da biz, tarafsız bir biçimde her türlü haber konusunda sizleri anında bilgilendiriyor olacağız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın