Çin’deki Tarihi Bitcoin Toplantısının Ayrıntıları Ortaya Çıktı!

Çin’deki Tarihi Bitcoin Toplantısının Ayrıntıları Ortaya Çıktı!
Okunuyor Çin’deki Tarihi Bitcoin Toplantısının Ayrıntıları Ortaya Çıktı!

China Bitcoin 1

Çin’in Sichuan eyaleti, bölgedeki Bitcoin ve kripto madenciliğinin geleceği konusunda düzenleyici istikametlere odaklanan bir toplantı yaptı. Toplantı, hükümetin ülkedeki Bitcoin madenciliğine ağır bir baskı yapılması davetinin akabinde gerçekleşti. Çin’de, BTC madenciliğine karşı tedbirler alınacağı bildirilen bir toplantı gerçekleşmişti. Çin’in karbon nötr olma gayreti sebebiyle bu tedbirlerin önemli olacağı düşünülüyor. Bahisle alakalı bilgiler veren iki kaynak, bölgedeki BTC madencilerinin neler düşündüğü hakkında bilgi verdi.

Çin’de değerli Bitcoin toplantısı

Sichuan, dünya genelinde birinci 3 Bitcoin madencilik merkezi ortasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde de buradaki madencilik operasyonları ile ilgili bir toplantı gerçekleşti. Anonim kimi kaynaklar, lokal madencilerin bu dönem faaliyetlerine devam etmeyi düşündüklerini; lakin bölgedeki madenciliğin geleceği konusunda tereddüt içinde kaldıklarını bildirdi. Bir kullanıcı ise şunları söyledi: “Toplantıya giden bir arkadaş her şeyin yolunda olduğunu söylüyor, lokal yetkililer hala Bitcoin madenciliğine yönelik olumlu tavır gösteriyor.”

Sichuan bölgesinde kripto madenciliği için şimdi bir tehdit olmamasına karşın düzenleyiciler, madencilerin alternatif aramaya başlamaları gerektiğini belirttiler ve faaliyetlerine yeni madencilik teçhizatı eklememeleri gerektiğini bildirdiler. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere İç Moğolistan, her türlü kripto madenciliğini yasaklayan birinci yönergeleri yayınlayan bölge oldu. İç Moğolistan, bölgedeki elektrik maliyetlerinin ucuzluğu sebebiyle BTC madenciliği Çin’de önde gelen merkezlerden biri.

bitcoin 1

Çin’de BTC madenciliğine yönelik yaşanan bu gelişmelerin kripto alanındaki kimi beşerler tarafından sevinçle karşılandığını da belirtmek gerekir. Birçok insan, alınacak tedbirlerin BTC hashrate girdisini daha merkeziyetsiz hale getireceğine inanıyor. Bu girdi, madenciliğin birden fazla Çin’de gerçekleştiği için, epeyce merkezi bir durumdaydı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın