Çin Kripto Yasakları: Bitcoin Madencilik Merkezi Yasağı Tartışacak!

Çin Kripto Yasakları: Bitcoin Madencilik Merkezi Yasağı Tartışacak!
Okunuyor Çin Kripto Yasakları: Bitcoin Madencilik Merkezi Yasağı Tartışacak!

1621357160 China bans its financial institutions from providing cryptocurrency related services and 1280x720 1

Çin kripto para yasakları gündemden düşmezken ülkeden yeni haberler var. Çin’in Sichuan bölgesindeki mahallî yöneticiler, Bitcoin madenciliği yasağının sonuçlarını tartışacak.

Çin’in Sichuan bölgesindeki lokal yöneticiler, Bitcoin madenciliği yasağının sonuçlarını tartışacak

Çin Ulusal Güç İdaresi’nin Sichuan düzenleme ofisi, “eyaletteki Bitcoin madenciliğinin yasaklanmasının” sonuçlarını tartışmak için 2 Haziran’da Chengdu’da sanal bir sempozyum düzenleyecek.  Düzenleyiciler, devlet tarafından işletilen güç kuruluşlarının liderleriyle birlikte, potansiyel bir yasağın hidroelektrik fazlalığını nasıl etkileyeceğini değerlendirecekler.

Sichuan, ucuz gücü nedeniyle büyük bir Bitcoin madencilik merkezi olarak biliniyor. Geçen Ağustos ayında, bölgedeki çok sel, kripto para ünitesinin hash rate’ında yüzde 25’lik bir düşüşe neden oldu.  Bölgedeki güç fazlasının tüketimine yönelik özel planları bulunan Sichuan idaresi, BTC ve kripto para madenciliğini durdurmanın, bu planları nasıl etkileyeceğini tahlil edecek.

https specials

Çin kripto para yasakları şimdilerde şekilleniyor: İç Moğolistan birinci adımı attı!

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, geçtiğimiz günlerde Çinli yetkililerin kripto para madenciliğini ve ticaretini yasaklayacağı istikametindeki haberler piyasaları makus etkiledi. BTC fiyatı 30.000 doları görürken tüm piyasa kızıl denizde yüzdü.

Lakin Çin kripto para yasakları şimdilerde şekilleniyor. Bu hafta İç Moğolistan, karbon ayak izini azaltmak için Bitcoin madenciliğini kısmak ismine detaylı planını yayınladı.  İç Moğolistan, bölgedeki Bitcoin madenciliğine karşı yaptırım tedbirleri yayınlayan birinci Çin eyaleti oldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın