Çin Kripto Paralara Savaş Açtı: Birinci Düzenleme Geldi!

Çin Kripto Paralara Savaş Açtı: Birinci Düzenleme Geldi!
Okunuyor Çin Kripto Paralara Savaş Açtı: Birinci Düzenleme Geldi!

https specials

  • Çin kripto para yasaklarının tesiri piyasalar üzerinde devam ederken İç Moğolistan, bölgedeki Bitcoin madenciliğine karşı yaptırım tedbirleri yayınlayan birinci Çin eyaleti oldu.
  • İç Moğolistan, daha evvel karbon emisyon amaçlarını karşılayamadığı için Pekin’den ağır tenkitlere maruz kaldı ve lokal idare daha evvel bölgede Bitcoin madenciliğini yasaklayacağını duyurmuştu.
  • İç Moğolistan bölgesindeki yöneticiler, kripto para madencileri için uygulanan yasağa yönelik 8 unsurluk yeni bir liste yayınladılar.

Çin kripto para baskısı: İç Moğolistan, yaptırım tedbirleri yayınlayan birinci Çin eyaleti oldu!

Çin’in İç Moğol eyaleti, merkezi hükümetin geçen hafta ülkede Bitcoin madenciliğine baskı yapılması davetinde bulunduktan sonra, bölgede Bitcoin madenciliğine karşı yaptırım tedbirleri uygulayan birinci ülke oldu. Çin hükümetinin kripto ticareti ve madenciliğine yönelik baskısı yeni bir şey olmasa da daldaki uzmanlar, Pekin’in karbon nötrlüğüne olan bağlılığı nedeniyle tedbirlerin bu sefer kelamlı ikazın ötesine geçebileceğini belirtti.

bitcoin red cover

Yeni düzenlemelerdeki kararlar, data merkezlerinden ve madencilik çiftliklerinden, faaliyetlerini İç Moğolistan Bölgesi dışına kaydırmak zorunda kalmayacakları her türlü madencilik faaliyetini büsbütün kapatmalarını istiyor. Kararlardan biri okundu,

Büyük data merkezleri, bulut bilişim şirketleri ve öbür kuruluşlar için kripto para ünitesi madenciliği ismine yetkili makam çeşitli tercihli siyasetleri iptal edecek. İç Moğolistan gücü çok taraflı ticaret pazarından çekilecek ve Çin Halk Cumhuriyeti’nin Güç Tasarrufu Yasası’nı, ciddiye alın.

Pekin, 21 Mayıs’ta Bitcoin madenciliğine yönelik bir baskı talebinde bulunduktan sonra, birinci yaptırım tedbirleri resmen tanıtıldı ve Çin kripto para baskısının birinci örneği İç Moğolistan’dan geldi.  İç Moğolistan, eyaletin karbon emisyon amaçlarını karşılayamadığı için Bitcoin madenciliği için Çin’deki en tanınan bölgelerden biridir. Eyaletin mahallî hükümeti, Bitcoin madenciliği yahut metal fabrikalarının işletilmesi dahil olmak üzere bölgedeki her türlü endüstriyel madenciliği yasaklamak için düzenlemeler getireceğini daha evvel duyurmuştu.

Bitcoin 1

İç Moğolistan, yasadışı madencilik nedeniyle internet kafeleri de maksat alacak

Yeni düzenlemeler yalnızca endüstriyel madenciliğe son vermekle kalmayacak,  aynı vakitte bölgedeki internet kafeleri yasadışı madencilik faaliyetleri nedeniyle durdurmayı da hedefliyor. Düzenlemede şu sözler yer alıyor:

İnternet kafelerde ve öteki kuruluşlarda kripto para ünitesi “madenciliği” davranışı varsa, yetkili makam yasa ve yönetmeliklere uygun olarak bunu düzeltmek için işi askıya alacak.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, bilhassa birkaç maden havuzunun merkezi olan İç Moğolistan bölgesinde ağır bir baskı bekleniyordu. Tüm gözler artık Sincan ve Siçuan ülkesindeki başka iki tanınan kripto para madencilik merkezine çevrilmiş durumda. Çin kripto para yasaklarına dair yeni gelişmeler olduğunda sizleri anında haberdar ediyor olacağız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın