Chrome şifre sıkıntısını ortadan kaldıracak

Chrome şifre sıkıntısını ortadan kaldıracak
Okunuyor Chrome şifre sıkıntısını ortadan kaldıracak

Google, Chrome şifre yöneticisine, güvenliği ihlal edilen şifrelerinizi birkaç düğmeye dokunarak değiştirmenize imkan tanıyan bir özellik ekliyor. İhlal edilen ya da daha güçlü hale getirmek istediğiniz şifreleri değiştirmek biraz uzun sürebiliyordu. Google’ın sunduğu yenilik ile şifrelerinizi değiştirmek artık daha kolay bir hal alacak.

İhlal edilen şifreleriniz size bildirilecek

Google Chrome’un Android uygulamasında ihlal edilen şifreleriniz size bildirilecek. İhlal edilen şifreler size bildirildikten sonra “Şifre Değiştir” düğmesi karşınıza çıkacak. Bu düğmeye dokunduğunuzda, o sitedeki şifrenizi değiştirmek için sizi otomatik olarak şifre değiştirme sayfasına yönlendirecek ve size daha inançlı bir şifre önerebilecek. Şifrenizi kaydettiğinizde Chrome’un şifre yöneticisinde saklanacak.

google chrome sifre

Google, bu özelliğin kısmen Duplex teknolojisi tarafından desteklendiğini belirtiyor. Dashlane üzere öbür şifre yöneticilerinde de benzeri özellikler bulunabilir ve Google’ın bunu kendi uygulamasına entegre etmesi olumlu karşılandı. Bu şekil geliştirmeler şifreler ihlal edilse bile insanların sanal ortamda daha inançlı kalmasını sağlıyor.

google io 2021

Google, bu özelliğini ABD‘deki Android’deki Chrome kullanıcılarına kademeli olarak sunacak. Ayrıyeten güncelleme önümüzdeki aylarda daha yaygın bir biçimde kullanıma sunulacak. Google ayrıyeten, parola yöneticisinin öteki parola yöneticilerinden data aktarmayı destekleyeceğini belirtti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın