Chainlink Yatırımcısıysanız Neden Dikkatli Olmalısınız?

Chainlink Yatırımcısıysanız Neden Dikkatli Olmalısınız?
Okunuyor Chainlink Yatırımcısıysanız Neden Dikkatli Olmalısınız?

chainlink link 0

Yılın başından bu yana yüzde 200’den fazla artan Chainlink (LINK), piyasada birinci 10’un dışında kaldı. Kimilerine nazaran geliştirme açısından başka projeler hızlandı ve daha fazla dikkat çekiyorlar. Bu alanda “alakalı kalmanın”, fonksiyonellik kadar değerli olduğu vurgulanıyor. Bu gayeyle kripto uzmanı Biraajmaan Tamuly Chainlink’in zincir üstü datalarını inceledi.

Chainlink konusunda her şey olumlu mu?

Yıllık istatistikler LINK için büyümeyi vurgularken, adresler tıpkı seviyede bir kâr göstermiyor. IntoTheBlock’a nazaran, LINK’i 23-32 dolarlık fiyat noktası ortasında satın alan adreslerin sayısı, yarar sağlayamadı. 70.79 bin adresin %47.93’ü hala kârdaydı, fakat 140k’a yakın adreste yarar yoktu. Fakat, bu istatistiklerin geçen yılki bilgileri içermiyor. Bu da yatırımcıların genel olarak kârlı olabileceği manasına geliyor.

ITB link cruisers 1 12m 2021 06 05T12 12 20.490Z

Bahsedilen gerçek, 2021’de artan “cruiser” adreslerinin sayısı ile desteklenebilir. Cruiser adresleri, 1 ay-12 aylık müddet boyunca LINK’i tutan adresleri tanımlıyor. Bu da 2021 boyunca dengeli hodling yapılması nedeniyle sayının arttığı manasına gelir. Öte yandan, Tamuly tarafından, son birkaç aydır LINK’in kişisel traderların ilgisini çekmediği, bunun da genel piyasa momentumuna ziyan verdiği bildiriliyor.

ITB link traders 1m 2021 06 05T12 20 31.291Z

Yatırımcı adresleri (LINK’i 1 aydan daha az tutanlar) sayısı değerli ölçüde düştü. Tamuly’e nazaran bu, yatırımcıların Chainlink’in yükselişe geçmeyeceğini düşündüğü manasına geliyor. Uzun vadede, LINK’in mevcut piyasa kârlılığına ve trendine ayak uydurması, uzmana nazaran, coin’in üst aralığını muhafazası için değer taşıyor. Ek olarak, etkin adreslerin daha evvel 2020’nin sonunda şahit olunan düşük düzeyler sergilediğine dikkat çekiliyor. Lakin, LINK için son vakitlerde olumlu gelişmeler yaşandı.

LINK’e çeşitli yerlerden dayanak geldi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere finans uygulaması Revolut, Chainlink’i ekledi. Revolut, kullanıcılar için farklı yatırımları yöneten büyük bir şirkettir ve LINK’in kabulü ekosistem için olumlu bir gelişme. Ayrıyeten bölümdeki en saygın traderlardan biri olan Michael van de Poppe’dan geçtiğimiz haftalarda takviye aldı. Michael van de Poppe, Chainlink için “Bence piyasadaki en güçlü varlıklardan biri. Birçok insanı şaşırtacak,” tabirlerini kullanmıştı.

Genel olarak, Tamuly’e nazaran, Chainlink hala kıymetli ölçüde belirsizlik içinde, fakat büsbütün ayı piyasasında değil.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın