• Ana Sayfa
  • Haberler
  • Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 17 Mayıs 2021 anlık ve yeni çeyrek altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 17 Mayıs 2021 anlık ve yeni çeyrek altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 17 Mayıs 2021 anlık ve yeni çeyrek altın kuru fiyatları
Okunuyor Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 17 Mayıs 2021 anlık ve yeni çeyrek altın kuru fiyatları

c6HVbkm4BEW399 lXtqOmw

Döviz ve altın fiyatlarında yükseliş sürüyor. ABD enflasyon verisinin beklenenden yüksek gelmesiyle içerde altının gram fiyatı 500 lirayı aştı.

YENİ ALTIN FİYATLARI

Geride bıraktığımız haftadan bu yana yükselişini sürdüren ve Nisan ayında yüzde 6,6 ile en çok kazandıran yatırım aracı olan altın fiyatlarında yükseliş yeni haftada da devam ediyor.

Gram altın Ramazan Bayramı tatilinin ardındna birinci iş gününne 503,02 liradan başladı.Altının gram fiyatı 6 Kasım 2020’de 538 lirayla tepeyi görmüştü.

Tıpkı dakikalarda çeyrek altın 768 lira, Cumhuriyet altını ise 3.159 liradan satılıyor.

Öte yandan altın fiyatları yükselen enflasyondan da takviye buluyor. ABD’de 13 yılın tepesine çıkan enflasyon sayıları sonrasında faizlerde artış beklentisiyle dolar güçlendi, ons altın fiyatı yükseldi.

Altının ons fiyatı 1.852,17 dolar düzeyinde bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı, 17 Mayıs sabah 05.00’ten itibaren uygulanacak kademeli olağanlaşma önlemlerine ait genelgeyi açıkladı. Akşam saatlerinde sokağa çıkma kısıtlaması 21.00’de başlayacak. Hafta sonları ise sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Türkiye’de Ramazan Bayramı’nı da kapsayan tam kapanma devri de sona erdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabine toplantısına başkanlık edecek. Erdoğan, 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren denetimli olağanlaşma takvimini uygulamaya başlayacaklarını ve bu bahisteki detayları Kabine Toplantısı’nın akabinde paylaşacaklarını belirtti.

PİYASALAR NEYİ TAKİP EDECEK?

Bugün yurt içinde piyasalar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanacak nisan ayına ait “merkezi idare bütçe istikrar tablosu”nu, TCMB tarafından duyurulacak mart ayına ait özel dalın yurt dışından sağladığı kredi borcunu ve TÜİK’in açıklayacağı “İstatistiklerle Gençlik, 2020” araştırmasını, mart ayına ait “ücretli çalışan istatistikleri”ni, nisan ayına ait “tarım eserleri üretici fiyat endeksi”ni takip edecek.

Dünyanın gündeminde İsrail’in Gazze’ye yönelik akınları ve dünya genelindeki reaksiyonlar ile corona virüs salgınına ait gelişmeler yer alıyor.

UZMANLAR UYARIYOR: İNSAN HAREKETLİLİĞİ TEKRAR BAŞLIYOR, DİKKAT!

Play Görüntü

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın