• Ana Sayfa
  • Genel
  • CDC açıkladı: İki doz aşı olanların enfekte olma ihtimali nedir? (ABD’de yetişkinlerin yarısı iki doz aşı oldu)

CDC açıkladı: İki doz aşı olanların enfekte olma ihtimali nedir? (ABD’de yetişkinlerin yarısı iki doz aşı oldu)

CDC açıkladı: İki doz aşı olanların enfekte olma ihtimali nedir? (ABD’de yetişkinlerin yarısı iki doz aşı oldu)
Okunuyor CDC açıkladı: İki doz aşı olanların enfekte olma ihtimali nedir? (ABD’de yetişkinlerin yarısı iki doz aşı oldu)

05eNWEnsVUOYi5qI9rTzyg

Amerika Birleşik Devletleri’nde corona virüs ile uğraşta aşılama kampanyasında kritik bir eşiğin geçildiği açıklandı.

ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezleri’nden (CDC) alınan bilgilere nazaran, ABD’de 18 yaşın üzerindeki bireylerin yarısından fazlasının iki doz corona virüs aşısı olduğu belirtildi.

Ülkede 131 milyondan fazla kişinin iki doz aşı olduğu belirtilirken bu sayının toplam nüfusun yüzde 40’ının iki doz aşı olduğu manasına geldiği bildirildi.

‘BÜYÜK BİR KİLOMETRE TAŞI’

Toplam nüfusun yüzde 49,5’inin en az bir doz Covid-19 aşısı olduğu belirtilen ABD’de, Beyaz Saray corona virüs müdahale takımı düzenledikleri brifingde yüzde 50 aşılama eşiğini müjdeleyerek bunu “büyük bir kilometre taşı” olarak nitelendirdi ve rol oynayan bütün ABD’lileri kutladığını bildirdi.

KalR3N0nLUui iGfML5vCQ

Beyaz Saray corona virüs müdahale takımı tarafından yapılan açıklama ile tıpkı gün ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezleri yaptıkları yeni araştırmayı açıkladı.

İKİ DOZ AŞI OLANLARIN ENFEKTE OLMA İHTİMALİ

Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezleri (CDC) yayınladıkları yeni raporda, iki doz corona virüs aşısı olmuş şahısların enfekte olma ihtimallerinin çok düşük olduğu belirtildi.

CDC raporunda, Nisan ayı sonunda ülkede 101 milyondan fazla iki doz aşı olmuş şahısları incelendiğini belirtirken aşı olmuş şahısların Covid ile enfekte olma ihtimallerinin yüzde 0,01 olduğunu bildirirdi.

TWUYdr pAUifue4lk ymfA

AŞIDAN SONRA HASTANEYE KALDIRILMA İHTİMALİ YÜZ BİNDE BİR

101 milyonun üzerinde iki doz aşı olmuş bireyden 10 bin 262’sinin enfekte olduğunu belirten CDC, bu bireylerin yalnızca yüzde 10’unun (yaklaşık bin 26 kişi) hastaneye kaldırıldığını ve yüzde 2’sinin (Yaklaşık 205 kişi) hayatını kaybettiğini bildirdi.

Hayatını kaybeden yaklaşık 20 kişinin birçoklarının 80 yaşın üzerinde olduğu belirtilirken, bu bireylerin beşte birinin Covid dışında bir nedenle hayatını kaybettiğinin altı çizildi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın