Cardano Kurucusundan ADA ve ETH Yorumları: Milyonları Getiriyoruz!

Cardano Kurucusundan ADA ve ETH Yorumları: Milyonları Getiriyoruz!
Okunuyor Cardano Kurucusundan ADA ve ETH Yorumları: Milyonları Getiriyoruz!

Discover Cardano ADA the ideal synthesis between Bitcoin and Ethereum

Cardano çoklukla bir Ethereum katili olarak isimlendirilirken Yahoo Finance’e konuşan Cardano kurucusu Hoskinson, Ethereum ve ADA hakkındaki yorumlarından bahsetti ve ETH’nin aslında “kendi kendini” öldürdüğünü söyledi.

cardano 1 1

Cardano kurucusundan Ethereum 2.0 yorumu

Hoskinson, verdiği röportajda Ethereum’un mevcut proof-of-work (PoW) blockchain’ini proof-of-stake (PoS) olarak değiştireceği Ethereum 2.0 ile aslında “kendi kendini öldürdüğünü” söyledi. Hoskinson, Cardano’nun proof-of-stake açısından piyasa başkanı olduğunu ve “mücadeleye liderlik ettiğini” sav ediyor. Hoskinson, açıklamasında şu sözleri kullandı:

Bu uğraşa biz liderlik ediyoruz. Pazara birinci biz girdik… Bir BMW’yi BMW yapan motor değildir. Onun bir kesimidir, lakin büyün bir ekosisteme, bütün bir koleksiyona gereksiniminiz var.

Yönetişim, birlikte çalışabilirlik ve kullanıcı tabanları

Cardano’nun yaratıcısı, Eth 2.0’ın yönetişim konusunda “boyun eğdiğini” ve bu durumun, kurucuları emekli olduktan yahut prestijini yitirdikten sonra ekosistemin gelişmesini zorlaştıracağını söylüyor. Hoskinson, “odunla çalışan buhar makinesi” ile karşılaştırdığı Bitcoin’den, çok yavaş gelişen bir sistem örneği olarak bahsetti:

Sistemi çaresizce geliştirmek isteyen Bitcoin ve çekirdek geliştiricileri var. Çekirdek geliştiriciler akıllı mukaveleler ve side-chain’ler üzere birden fazla uygunlaştırma uygulamak isteseler bile, hiçbir şey yapamıyorlar.

Cardano 2

Bu sırada Hoskinson’ın da işaret ettiği üzere, zincir için yönetişimi aktifleştirmek, Cardano projesinin yol haritasının hayati bir kesimi. Kriptokoin.com olarak bu yol haritasını daha evvel de paylaşmıştık. Hoskinson, Ethereum’un side-chain’ler için özel kararlar oluşturan Cardano, Polkadot, Cosmos üzere protokollerden daha az birlikte çalışabilir olduğunu söyledi. Son olarak Eth 2.0 ve Cardano’nun farklı teknolojiler ve ideolojileriyle farklı kullanıcı tabanlarına hitap ettiğini söyledi. Bu noktada, Cardano’nun Afrika’ya yönelik eforlarına işaret etti ve “Milyonları getiriyoruz” tabirlerini kullandı. Akabinde, Ethereum’un bunu umursamadığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın