Cardano, Birinci Alonzo Testnet’ini Başlattı: Eylül Ayı Kritik!

Cardano, Birinci Alonzo Testnet’ini Başlattı: Eylül Ayı Kritik!
Okunuyor Cardano, Birinci Alonzo Testnet’ini Başlattı: Eylül Ayı Kritik!

ada2 696x392 1

27 Mayıs’ta Input Output Hong Kong tarafından yapılan bir duyuruya nazaran Cardano (ADA), birinci Alonzo test ağını muvaffakiyetle piyasaya sürdü. Dördüncü en büyük blockchain, çok çeşitli merkezi olmayan finans uygulamalarının (dApps) konuşlandırılmasını mümkün kılacak olan Plutus akıllı kontratlarının başlatılmasına yönelik değerli ilerlemeler kaydediyor.

Cardano ağı için kıymetli bir gelişme

Alonzo Blue testnet’i, başlangıçta sonlu satıda stake havuzu operatörü, Plutus öncü programı üyeleri ve birkaç ortak için mevcut olacak. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere IOHK CEO’su Charles Hoskinson, hard fork’un yaklaşık üç ay içinde ana ağda aktifleştirileceğini tez etti. Lakin birebir vakitte, topluluğun tarih konusunda beklentilerini yönetmesini istedi. Hoskinson, şunları söylemişti:

Bunu halletmek için hepimiz birlikte çalışacağız. Gecikmelerden nefret ederim. Aksiliklerden nefret ederim. Riskleri ortadan kaldırmak için elimizden gelen her şeyi de yaptık… Lakin yeniden de, hesapta olmayan kimi şeyler ortaya çıkabilir ve beklentileri yönetmek epeyce kıymetlidir.

03 Cardano physical coin placed among other altcoins

En son Cardano 360 aktifliği sırasında sunulan Alonzo’nun güncellenmiş sunum planına nazaran, akıllı kontratlar Eylül ayı civarında büsbütün kullanıma sunulacak. Bundan evvel ise aralıklı birkaç basamak gelecek. Alonzo White ile Cardano daha fazla ortak getirecek ve performans karşılaştırmaları yürütecek. Akabinde test ağı büsbütün halka açık olacak, bu da tüm Plutus öncülerinin ve DPT’lerin ağa katılabileceği manasına geliyor. Birkaç küçük kademeden sonra Cardano, hard fork birleştirici (HFC) aktifliğine bir adım daha yaklaşacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın