California’da aşı olanlara 116,5 milyon dolar dağıtılacak

California’da aşı olanlara 116,5 milyon dolar dağıtılacak
Okunuyor California’da aşı olanlara 116,5 milyon dolar dağıtılacak

j8pKwb8S1UmmkOdOKw0sLQ

ABD’nin en kalabalık eyaleti olan California’da aşılama ölçüsünü artırmak için valilik 116,5 milyon dolar (1 milyar TL) ödül dağıtılacağını açıkladı.

Mevzuyla ilgili açıklama yapan California Valisi Gavin Newsom, yapılacak çekilişle 10 bireye 1,5 milyon dolar (12,7 milyon TL) dağıtılacağını açıklarken, “Aşı olmamanın maliyeti katlanarak büyüyor ve bu hesaplanamayacak kadar yüksek” dedi.

AMAÇ BİR HAFTADA 2 MİLYON KİŞİ

Newsom, California’daki aşı talebinin bir hafta içinde yaklaşık 3 milyon kişinin aşılanmasıyla tepe yaptığını söylerken, yedi günlük bir devirde yaklaşık 2 milyon kişinin aşı olmasını beklediğini kelamlarına ekledi.

Dağıtılacak ödül valiliği resmi sitesinde yayınlanırken, “Aşı olun, ödüllendirilin” başlığıyla paylaşılan yazıda “Zaten aşı oldunuz mu yoksa olmak üzere misiniz? Harika! 50 bin dolar yahut 1.5 milyon dolarlık büyük ödül kazanma talihiniz olacak” sözlerine yer verildi.

CAhP1kUaSEWOjXWGbWMsrQ

30 BİREYE DE 50 BİN DOLAR VERİLECEK

27 Mayıs prestijiyle en az bir doz aşı olan herkesin çekilişe katılacağı bildirilirken 4 ve 11 Haziran Cuma günleri aşı olan on beşer kişinin 50 bin dolar kazanacağı, 15 Haziran’da da 1,5 milyon dolarlık mükafatı kazanan 10 kişinin belirli olacağı bildirildi.

Eyalette 27 Mayıs’tan itibaren, aşı olan birinci iki milyon kişinin tamamının 50 (428 TL) dolarlık ikram çeki kazanacağı belirtilirken çekilişe katılmak ve ödül kazanmak için 12 yaşın üzerinde olmak ve California’da yaşamak gerektiğinin altı çizildi.

ABD’nin Ohio eyaletinde, Covid-19 aşısı yaptıranlar ortasındaki piyango çekilişi yapılmış, Cincinnati banliyölerinde yaşayan Abbigail Bugenske, eyaletin 1 milyon dolarlık (yaklaşık 8,4 milyon lira) ‘Vax-a-Million’ aşı piyangosu mükafatını almıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın