Bugünkü Bitcoin ve Altcoin Dump’ının Sırrı Çözüldü! İşte Detaylar…

Bugünkü Bitcoin ve Altcoin Dump’ının Sırrı Çözüldü! İşte Detaylar…
Okunuyor Bugünkü Bitcoin ve Altcoin Dump’ının Sırrı Çözüldü! İşte Detaylar…

bitocin crash

Bitcoin fiyatı bugün öğlen saatlerinde 34.000 dolara kadar düşmüştü. Son 24 saat içinde yüzde 5’ten fazla bir düşüş kaydetti. Bitcoin’i takiben birçok altcoin de düşüş yaşadı. Kimi uzmanlar, bunun nedeninin opsiyonların sona ermesi olduğunu öne sürüyor. Bununla birlikte, tecrübeli Çinli kripto para gazetecisi Colin Wu’ya nazaran, Bitcoin fiyatının bir gecede 2 bin dolar düşmesinin iki mümkün nedeni var.

Colin Wu’ya nazaran Bitcoin ve altcoin’lerdeki düşüşün sebebi

Çinli kripto para araştırmacısı Colin Wu, BTC fiyatının 34.000 dolara kadar düşmesine neden olabilecek iki katalizörü ortaya çıkardı. Wu’y nazaran, Avustralya vergi memurlarının kripto para traderlarına vergi hatırlatması yapmış olması, fiyat çöküşünün bir sebebi olabilir. Avustralya’daki vergi kuruluşuna nazaran kripto para sahipleri, kendilerini ek vergi denetimlerine hazırlamalı. Avustralya Vergi Dairesi’nin yardımcısı Tim Lo, binlerce Avustralyalının kayıtlarını gözden geçirmesi gerektii konusunda uyardı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu durumun, zımnilik odaklı coin’lerin yükselişine de sebep olduğu düşünülüyor.

60abcdbc5e34570019265226

Ek olarak, vergi beyannamesi veren vergi mükellefinin kripto para ünitelerinin çıkar ve kayıplarını denetleyici makamlara bildirmesi gerekecektir. Ayrıyeten, Avustralya’da kripto para ünitesi süreçlerinin Sermaye Karları Vergilerine (CGT) tabi olduğu ve bildirilmesi gerektiği de belirtilmelidir.

Çöküşün gerisindeki ikinci sebep

İkinci sebep ise, Çin ile ilgili. Wu’ya nazaran Çinli yetkililerin Cuma gecesi madencilik aksisi siyasetleri uygulamaya başlayacağı söylendi.  Kripto para traderları ve araştırmacıları, kripto piyasasının devam eden düşüş eğiliminin Çin hükümeti tarafından açıklanan kripto para üniteleri üzerindeki ağırlaşan baskıdan kaynaklandığını varsayıyorlar. Çin, Bitcoin madencilerine karşı cadı avını genişletirken, büyük işletmeler donanımlarını Moğolistan, Kazakistan ve Pakistan’a taşımaya başladı. Bu ortada, madencilik havuzu BTC.TOP CEO’su, yeni Bitcoin zıddı telaffuzun gerçek tesirinin abartılmaması gerektiğini düşünüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın