Bu Yeni Altcoin, Tahtayı Epik Yükselişle Açtı! Ünlü Fon Destekliyor

Bu Yeni Altcoin, Tahtayı Epik Yükselişle Açtı! Ünlü Fon Destekliyor
Okunuyor Bu Yeni Altcoin, Tahtayı Epik Yükselişle Açtı! Ünlü Fon Destekliyor

parabolic 2 1

Yeni bir altcoin projesi olan Mina Protocol (MINA), lansmanından kısa bir mühlet sonra yaklaşık 1,15 milyar dolarlık piyasa kıymetine ulaştı. Altcoin fiyatı inanılmaz yükselerek 9,09 dolara kadar çıktı. Kripto para projesi, ünlü yatırım fonu Three Arrows Capital tarafından da destekleniyor.

Yeni bir altcoin projesi olan Mina Protocol (MINA) lasmanından sonra fırladı!

Kendi markasını taşıyan “lightweight” Blockchain platformu, MINA tokenini 31 Mayıs’ta CoinList’te piyasaya sürdü ve kısa bir müddet sonra altcoin 1 Haziran’da Kraken‘de listelendi.  Piyasada bulunduğu müddet boyunca MINA, 1,15 milyar doların üzerinde bir piyasa pahası ile 9,09 doların biraz üzerinde bir fiyata ulaştı. CoinGecko’ya göre, kripto para 599 milyon dolarlık piyasa kıymeti ile 4,00 dolarlık mevcut fiyatına yükselmeden evvel 2,78 dolara düştü.

Proje, başka Blockchain’lere kıyasla sabit küçük boyutunun reklamını yapıyor. Mina, sitesinde tüm Blockchain’lerin yalnızca 22 kilobayt, yani “birkaç tweet boyutunda” olduğunu belirtiyor. Mina Protocol çok küçük olduğundan, ağın çalışması için üçüncü taraf node’lere gereksinim duymaz, bu da herkesin süratli bir biçimde zinciri bağlayıp doğrulayabileceği manasına gelir. 

cardano

Kripto para projesi, Three Arrows Capital tarafından da destekleniyor

Yeni kripto para projesi ayrıyeten, kullanıcıların ayrıntılarını açıklamadan bir veri yığınını doğrulayarak denetimi elinde tutmalarını sağlayan Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge merkezi olmayan uygulamaları (Snapps) ile kapalılık özelliklerini öne çıkarıyor. Ek olarak, Snapps rastgele bir web sitesiyle özel olarak etkileşime girebilir ve on-chain tüketim için gerçek dünya datalarına erişebilir.

Protokol, tıpkı vakitte Ethereum ve Polkadot (DOT) üzere Blockchain platformlarına da yatırım yapan fon idaresi yüklü Three Arrows Capital tarafından da destekleniyor. Kripto hedge fonunun diğer yatırımları arasında merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri; Aave, Balancer (BAL), Synthetic (SNX) ve KeeperDAO (ROOK) bulunuyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla altcoin iddiası için “Popüler Analist: Dikkat, Elon Musk Bu 5 Altcoin’i Fırlatabilir!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın