Bu Model, Ethereum Fiyatını 10 Bin Dolara Taşıyor!

Bu Model, Ethereum Fiyatını 10 Bin Dolara Taşıyor!
Okunuyor Bu Model, Ethereum Fiyatını 10 Bin Dolara Taşıyor!

ethereum 5

Bir anlık olarak, Ethereum yalnızca birkaç hafta evvel 4.000 $’ın üzerinde bir yüksekliğe ulaştıktan sonra 3.000 $’ın altına düştü. Bütün bir kripto parapiyasası düzeltmesi, bilhassa ETH’nin ve öbür altcoinlerin değerli ölçüde düşmesine neden oldu. Buna elbette Bitcoin de dahil oldu. Bununla birlikte, geçmiş piyasa döngüleri gelecekteki sonuçların rastgele bir göstergesi ise, düşüş, en üst sıradaki altcoin olan ETH’nin 10.000 Dolara çıkması için yükselen bir trend çizgisinin birinci dokunuşu olabilir.

Ethereum ve boğa durumu

2017 boğa piyasası sırasında, piyasaya para akarken hem Bitcoin hem de Ethereum yükseldi. Bu sermayenin birden fazla, ETH için FOMO’yu daha da körükleyen ICO’lara gerçek yol aldı. En sonunda ise yaşananlar ETH için ayı piyasasının başlamasına da yol açtı. Bugün işler çok farklı. Kripto para alanındaki en değerli altcoin, piyasanın geri kalanını sırtında taşıyor. Elbette bu durum, yüksek fiyatlara ve daha yavaş süreçlere yol açıyor. Fakat bunun nedeni DeFi’nin çok değerli olması ve NFT’lerin bu alanda yer almasıdır. Bu durum Ethereum için son düşüşün bir taban düzey olduğu manasına gelebilir. Bundan sonrası ise ETH için 10.000 $’a bir kırılma olabilir.

Ethereum ascending triangle 10k

Analist: Tekrarlayan üçgen fraktal Ethereum’u 10 bin dolara gönderebilir

Referanstaki desen, üstte resmedilen yükselen bir üçgen desenidir. Bu desen tıpkı vakitte Ethereum tüm vakitlerin en yüksek düzeylerine çıkıp ayı piyasası başlamadan evvelki son boğa piyasasının son konsolidasyon kademesine da uyuyor. Ethereum için bu sefer çok daha fazlası var. Lakin 4.000 dolardan 10.000 dolara çıktıktan sonra, piyasanın sıfırlanması gerekebilir – tıpkı geçen yıl 500 dolardan 4.000 dolara yükselen piyasanın sıfırlanması gerektiği üzere.

Ethereum pitchfork 10k

Modelin ortaya çıktığını gören bir trader’a nazaran, yapının gayesi ETH başına 10.000 dolar olacak. Ethereum’un izlediği yol yalnızca yaşandığı vakit tahminen de görülecek. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere şayet geçmiş bize bir gösterge sunarsa bu durumda boğa piyasası bitmeden Ethereum’un üstte tabir edilen 5 basamaklı düzeye ulaşma imkanı var.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın