Bu Borsaya Bitcoin ve Ethereum Boşaltılıyor! Sebebi Nedir?

Bu Borsaya Bitcoin ve Ethereum Boşaltılıyor! Sebebi Nedir?
Okunuyor Bu Borsaya Bitcoin ve Ethereum Boşaltılıyor! Sebebi Nedir?

Bitcoin 16

Kripto para borsası Bitfinex’in soğuk cüzdanlarına Bitcoin ve Ethereum yağıyor. Mevzuyu gündeme taşıyan Bitfinex’ten Paolo Ardoino.

Devasa sayıda Bitcoin ve Ethereum

Bahisle ilgili olarak sayıları da açıklayan Ardoino, borsanın soğuk cüzdanlarına yatırılan Bitcoin sayısının  12.000’i aştığını Ethereum sayısının ise 200.000’e ulaştığını belirtiyor. Soğuk cüzdanlara çekilen koin’lerin toplam sayısı yaklaşık 800 milyon dolar kıymetinde.  Ardoino yatırılan bu ölçünün bilhassa satış için yatırılmadığını belirtiyor. Ardoino’ya nazaran yatırılan meblağlar uzun vadeli olarak tutulacak ölçüler. 

Bitcoin’lerin soğuk cüzdanlara çekilmesi ne manaya geliyor?

Bitcoin’lerin soğuk cüzdanlara çekilmesinin kripto para alanında özel bir manası bulunuyor. Bilhassa piyasanın yükseliş beklentisine girildiği vakit dilimlerinde soğuk cüzdanlara çekilen kripto para üniteleri uzun vadeli olarak bekletiliyor. Fiyat yükselişlerinin olduğu vakit dilimlerinde ise soğuk cüzdanlardan çekiliyor. Bilhassa fiyat çöküşlerinin yaşandığı son vakitlerde bu kadar büyük sayıda kripto para ünitelerinin soğuk cüzdanlara çekilmesi birebir vakitte Balina olarak tabir edilen büyük Bitcoin ve Ethereum sahiplerinin düşük sayılardan BTC ve ETH satın aldıklarını da gösteriyor. Balinalar birden fazla vakit fiyatların düşüş vakitlerinde ortaya çıkarak taban fiyatlardan çok sayıda kripto para ünitesi alarak fiyatların tepe yaptığı periyotlarda satış yapıyorlar. Kripto para piyasası da bilhassa Bitcoin ve Ethereum düşüşlerinin yaşandığı vakit dilimlerini Balinaların birikim yaptığı periyotlar olarak yorumluyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın