Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde: Balina Dönüşü Başladı!

Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde: Balina Dönüşü Başladı!
Okunuyor Bu Altcoin Yatırımcılarına Müjde: Balina Dönüşü Başladı!

whale paola ocaranza 3RBM2xXEPNo unsplash

Geçtiğimiz günlerde en büyük global kripto borsalarından biri olan Coinbase’te listelenen Dogecoin (DOGE), fiyatında da bundan ötürü canlılık görmüştü, 24 saatte yüzde 40 kadar yükselmişti. Lakin yalnızca fiyat artışıyla kalınmadı, birtakım bilgilere nazaran altcoin projesinin öbür metriklerinde de canlanma yaşandı.

Tanınan altcoin Dogecoin’in metrikleri “yaşam belirtisi gösteriyor”

Coinbase’in listeleme duyurusunun akabinde fiyatı yüzde 40’ın üzerinde artan DOGE’a akın edildi. Bilgilere nazaran meme-coin’inin ağında şiddetli bir akış gözlemleniyor. Blockchain üzerinden sadece 24 saatte gönderilen ölçü, dün 47 milyar doların üzerindeydi. Bu durum, geçtiğimiz haftaya nazaran yüzde 690’lık bir artışa işaret ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz haftalarda bu ölçü 5 milyar doların altına inmişti.

Adsiz 1Gönderilen DOGE ölçüsü (3 aylık grafik). Kaynak: BitInfoCharts

Bunun yanı sıra DOGE/USD paritesi, borsada en çok süreç gören dördüncü parite oldu. Coinbase, son 24 saat içinde 185 milyon dolar bedelinde DOGE süreci gerçekleştirdi. Dogecoin’deki ortalama süreç bedelinde de sıçrama yaşandı. Ortalama süreç kıymeti 313.000 dolar düzeylerindeyken 1.7 milyon dolara çıktı ve yüzde 449 artış sergiledi.

doge owners warned altcoins are first to drop 95 when markets crash dogecoin dogecoinrise 1390643125442469889

Dogecoin balinaları, arzın yüzde 67’sini elinde tutuyor

Datalar, en büyük 100 Dogecoin cüzdanının coin arzının yüzde 67’sini elinde tuttuğunu gösteriyor. 2018 yılında mevcut arzın yarısından azı birinci 100 cüzdanda tutuluyordu. Şu anda, DOGE arzının neredeyse yüzde 80’i 565 adreste bulunuyor. Ayrıyeten son bilgiler, üstteki süreçler sırasında çok az cüzdanın coin’lerini hareket ettirdiğini gösteriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın