Bu Altcoin Mucidi, 10 Milyar Dolarlık Bitcoin Alacak!

Bu Altcoin Mucidi, 10 Milyar Dolarlık Bitcoin Alacak!
Okunuyor Bu Altcoin Mucidi, 10 Milyar Dolarlık Bitcoin Alacak!

blank

Stablecoin odaklı altcoin projesi Terra’nın kurucusu Do Kwon, rezervler için 10 milyar dolarlık BTC alma planlarını “zaten satın alıyoruz” diye cevapladı. Kwon ayrıyeten, BTC rezervlerinde 10 milyar doların üzerinde desteklenen istikrarlı kripto parası TerraUSD’nin “Bitcoin standardının yeni bir nakdî çağını açacağını” da vurguladı. Terraform Labs’ın (TFL) kurucusu, projenin stablecoin rezervlerine eklemek için 10 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) biriktirme planlarını açıklıyor.

2021 12 20 do kwon

Terra, stablecoin basımı konusunda uzmanlaşmış, merkezi olmayan bir Blockchain platformu. Terra USD (UST), ABD dolarının pahasına sabitlenmiş algoritmik bir stablecoin ve USD bedeli kısmen lokal token Terra’nın (LUNA) muadil ölçüsüyle korunur. Bununla birlikte, bu etapta muhakkak detaylar seyrektir. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Kwon, Pazartesi günü Twitter aracılığıyla Terra’nın rezervlerini oluşturmak için mahallî kripto para ünitesi LUNA’yı satmayacağını ve yakında daha fazla bilginin geleceğini belirtti.

Altcoin, BTC rezervine milyarlar ekleyecek

Kwon ayrıyeten, BTC rezervlerinde 10 milyar doların üzerinde desteklenen stablecoin TerraUSD’nin (UST) “Bitcoin standardının yeni bir mali çağını açacağını” da vurguladı. Harcaması daha kolay ve elde tutması daha alımlı olan P2P elektronik nakit, diye ekledi.

“Zaten Bitcoin alıyoruz”

Twitter’daki kullanıcılar Kwon’a BTC rezervlerinin ne için kullanılacağını sorduğunda, Kwon fonların kısa vadeli UST geri ödemelerini durdurmak ve merkezi olmayan bir forex rezervi için kullanılacağını söyledi. Kısa bir mühlet sonra bir tweet’te Kwon, eski Twitter CEO’su olan Jack Dorsey’e selam vererek “BTC almaya başlıyoruz ve Twitter beni doğruluyor” dedi. Bu, bu ay Kwon’un Terra’nın stablecoin’ini destekleyen rezervleri güçlendirme planlarını ana çizgileriyle açıkladığı ikinci defa.

TFL, Terra ekosisteminin büyümesini ve stablecoin’lerin sürdürülebilirliğini desteklemek için Cuma günü Luna Foundation Guard LFG’ye 12 milyon LUNA bağışladıktan sonra (mevcut fiyatlarla yaklaşık 1 milyar dolar değerinde) Kwon, projenin “o vakte kadar rezervleri artırmaya devam edeceğini” belirtti. Coingecko bilgilerine nazaran UST’nin piyasa pahası şu anda 15.14 milyar dolar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın