Bu Altcoin İkinci Boğa Koşusunu Yaşıyor: Sıçradı!

Bu Altcoin İkinci Boğa Koşusunu Yaşıyor: Sıçradı!
Okunuyor Bu Altcoin İkinci Boğa Koşusunu Yaşıyor: Sıçradı!

altcoin 12

Altcoin Tezos (XTZ) fiyatı son 24 saatte %4.5 artışla 3.82 Dolar düzeyinden süreç görüyor. Tezos’un piyasa kıymeti ise 2.04 milyar Dolar düzeyinde bulunuyor.

7.06

Altcoin Tezos fiyatında artış meydana geldi

Tezos bu öğlenden sonra 3,3 dolardan 4,12 dolarla doruğa yükselmeye başladı. Birebir devirde günlük süreç hacmi üç kattan fazla artarak 108 milyon dolardan 322 milyon dolara çıktı. Bu son fiyat artışı, Tezos’un 8.27 $’a ulaştığı Mayıs ayı başlarındaki yükselişinden bu yana ikinci boğa koşusu olarak görülebilir.

Proof-of-Work hala çok faalken Tezos, 2018’de birinci Proof-of-Stake Blockchain’i olarak piyasaya sürüldü. Şimdiye kadar, bilhassa Tesla CEO’su Elon Musk’ın Proof-of-Work düzeneğini kullanan ağ nedeniyle Bitcoin’e veda etmesinin akabinde algoritma geçen aydan bu yana gözden düştü. Dünyanın en varlıklı adamlarından biri olan Musk, güç verimli projeleri destekleme kelamı verdi. Tezos’tan bahsetmese de, proof of stake algoritmasına sahip token’ler ilgi odağı oldu. Tezos, karmaşık algoritmalar kullanan madenciliğe güvenmediğinden, Çin’de gerçekleşmesi beklenen madencilik üzerindeki baskılardan da etkilenmedi.

XTZ yatırımcıları beklentilerinin karşılığını alıyor!

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere geçen ay NFT, Ethereum’dan daha ucuz süreç fiyatları ve daha süratli onay mühletleri sunan blok zinciri Tezos’ta da başarılı oldu. Geçtiğimiz Mayıs ayında Tezos blok zincirindeki NFT Hic Et Nunc projesi, Ethereum NFT’leri için tanınan bir piyasa yeri olan Opensea’daki hacmi aştı.

Dün Sergio Perez “Checo”, üzerinde Tezos logosu bulunan bir arabayla Azerbaycan’daki Grand Prix’i kazandı. Hareketin sebebi ne olursa olsun, bir yükseliş dalgasına şahitlik eden XTZ sahipleri Tezos’a olan inançlarının karşılığını alıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın