Bu Altcoin İçin Onmilyon Dolarlık Fon! İştirak da Geldi

Bu Altcoin İçin Onmilyon Dolarlık Fon! İştirak da Geldi
Okunuyor Bu Altcoin İçin Onmilyon Dolarlık Fon! İştirak da Geldi

shutterstock 249974521

Tanınan altcoin Solana’nın blockchain projesi, Solana Vakfı ve ROK Capital tarafından başlatılan 20 milyon dolarlık bir fondan ek bir takviye alacak. Solana Vakfı, 20 milyon dolarlık bir fon başlatmak için Güney Koreli blockchain şirketi ROK Capital ile paydaşlık kurdu. Hedefleri ise DeFi, NFT’ler ve Web3 de dahil olmak üzere çeşitli projeleri geliştirerek Solana ekosistemini geliştirmek.

Birinci 20’deki altcoin projesi olan Solana’ya 20 milyon dolarlık dayanak

Solana, 2017 yılında kuruldu ve lokal coin’i olan SOL, yazım sırasında piyasa kıymetine nazaran en büyük 16. kripto para ünitesi. Ağ, süratli ve muteber dApp’ler (merkezi olmayan uygulamalar) sağlıyor. Protokolün ardındaki Solana Vakfı, belirlenen fon aracılığıyla geliştirme basamaklarını hızlandırmayı hedefliyor. Yapılan açıklamalarda her iki platformun da “Web3, DeFi ve NFT üzere alanlarda birçok Solana odaklı altyapı projesi başlatma” emeli olduğu bildiriliyor. Güney Koreli bir fon ile paydaşlık kuran Solana’nın, kendini bu bölgelere de genişlettiğine dikkat çekiliyor. ROK Capital’in genel ortağı Brian Kang, “Güney Kore’deki lokal ortakları olarak Solana sistemine katılmaktan heyecan duyduklarını” belirtiyor.

solana logo on black background 696x392 1

Fon aracılığıyla pek çok yatırım yapıldı

Açıklamalara nazaran yeni kurulan fon farklı projelere de yatırım yaptı. Bunların ortasında Mercurial Finance, Synthetify, Symmetry, Parrot ve merkezi olmayan borsa (DEX) Serum da bulunuyor. Solana Vakfı Lideri Anatoly Yakovenko, ROK Capital’i projesinin muhtaçlık duyduğu “güçlü ortak” olarak nitelendirdi. Takımının “daha fazla girişimciyi ve Solana’da inşa edilen grupları desteklemek için yeni fonla çalışmayı” sabırsızlıkla beklediğini de kelamlarına ekledi.

pila monedas lupa calculadora grafico grafico financiero fondo contable concepto dinero 2379 417

Kripto para projelerine yönelik, her geçtiğimiz gün daha da artıyor. Kriptokoin.com olarak da geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere Master Ventures, 30 milyon dolarlık bir Polkadot ve Kusama fonu başlatacaklarını duyurmuştu. Asya bölgesinde faaliyet gösteren Master Ventures, bir blockchain inkübatörü ve profesyonel risk sermayedarı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın