Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’u Geçerek Haftanın Önderi Oldu!

Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’u Geçerek Haftanın Önderi Oldu!
Okunuyor Bu Altcoin, Bitcoin ve Ethereum’u Geçerek Haftanın Önderi Oldu!

pgi71699e

Son bir haftadır Tesla CEO’su Elon Musk tarafından en çok tercih edilen en büyük meme-coin’i ve beşinci en büyük altcoin olan Dogecoin (DOGE), öncü kripto para üniteleri Bitcoin ve Ethereum’dan daha güzel performans gösterdi.

Dogecoin, başkan kripto para ünitesi Bitcoin’i ve en büyük altcoin olan Ethereum’u geçti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere DOGE, bu haftanın ortalarında en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’te listelenmişti. Bu listeleme ve Elon Musk’ın tweet’leri sayesinde DOGE, yüzde 24 arttı. Musk’ın tweet’inin, altcoin yükselişinde daha tesirli olduğu gözlemleniyor. Bitcoin bu süreçte yüzde 6.2, Ethereum ise yüzde 14.9 yükseldi. Çarşamba günü altcoin, yatırımcılara yüzde 30’luk bir çıkar sağladı.

https hypebeast.com image 2021 04 People on Reddit Are Celebrating Becoming Dogecoin Millionaires a

DOGE’un yüzde 30 artmasının sebebi

Dogecoin de geçtiğimiz yıl yüzde 14.000 oranında büyük bir artış gösterdi. Cuma günü DOGE ile ilgili tweet’inde, elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su, “sonsuz DOGE arzının” ABD Merkez Bankası tarafından üretilen “sonsuz dolar arzından” çok farklı olmadığını ima etmişti. Bu tweet, DOGE yatırımcılarını heyecanlandırdı. Öte yandan Bitcoin, Çin’den gelen ve Bitcoin (BTC) madenciliğine yönelik tedbirlerin alınacağına dair basına yansıyan haberler sebebiyle uzun bir müddettir 40 bin dolar sonunu aşamıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın