Bu 2 Altcoin’de Balina Birikimi Yaşanıyor! “Ralli Bekleyin”

Bu 2 Altcoin’de Balina Birikimi Yaşanıyor! “Ralli Bekleyin”
Okunuyor Bu 2 Altcoin’de Balina Birikimi Yaşanıyor! “Ralli Bekleyin”

On-chain analitik firması Santiment, 2 tanınan altcoin projesindeki ağır balina birikimine dikkat çekti. Analistlere nazaran dev cüzdanlardan gelen bu talep bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir.

Altcoin balinaları ETH fiyatı 3.000 dolara yaklaştıkça hareketleniyor

Önder akıllı kontrat platformu Ethereum (ETH), üst taraflı güçlü bir atılım yaparak haftalık çıkarını %15 artırdı ve 3.000 dolara yaklaştı. Bununla eşzamanlı, balinalar, son üç haftadır birinci defa yine faal hale geldi. On-chain data sağlayıcı Santiment analistleri, yakın tarihli bir raporda bu birikim hakkında enteresan istatistikler ortaya koyuyor:

Ethereum, 2 Mart’tan bu yana birinci defa 2.900 doların üzerine çıktı ve balina süreçleri büyük bir süratle artıyor. Dün, savaş haberlerinin çıkmasından bu yana ETH ağında 7.000 dolardan fazla süreç yapılan birinci gündü.

Ethereum ETH Whale Transactions

Son fiyat artışıyla birlikte, Ethereum (ETH), bu yıl birinci sefer direnç trend çizgisinin üzerine çıkmayı başardı. Bu nedenle, güçlü hacimlerle 3.000 doların üzerine rastgele bir baskı, ruhsal bariyeri kırmaya yardımcı olabilir ve analistler yükseliş trendinin devam edebileceğini öngörüyor.

Ek olarak, IntoTheBlock’tan gelen datalar, güçlü yükseliş fiyat hareketi beklentisiyle bu hafta borsalardan büyük ETH çıkışları olduğunu gösteriyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, 18 Mart Cuma günü, borsalar şaşırtan bir formda 180 bin ile 2022 için tek günlük en büyük çıkışı kaydetti. Bu çeşit çıkışlar en son kaydedildiğinde, ETH önümüzdeki on gün içinde %15’lik bir artış kaydetti.

AAVE V3 protokolü balinaları uyandırdı

DeFi protokolü Aave’nin mahallî kripto para ünitesi olan AAVE, son iki günde %30’luk güçlü bir kar elde etti. 16 Mart Çarşamba günü Aave V3 Protokolü’nün lansmanını ilan etmesinin akabinde AAVE fiyatı ivme kazandı. Fiyat artışı, güçlü balina birikiminin art planında da ortaya çıkıyor. Santiment, AAVE fiyat rallisinin ardındaki kilit faktörlerden birinin “önemli balinaları toplu olarak son 2 ayda 10.7 milyon dolar kıymetinde 70.000 dolar AAVE biriktirdiği gerçeği” olduğunu belirtiyor.

AAVE Price Surge

Bu ortada, AAVE fiyatı hala üç aylık grafikte ATH düzeyinden %50 aşağıdaki süreç görüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın