Bu 2 Altcoin, Çöküşten En Az Etkilendi! “Yeni Doruklar Geliyor”

Bu 2 Altcoin, Çöküşten En Az Etkilendi! “Yeni Doruklar Geliyor”
Okunuyor Bu 2 Altcoin, Çöküşten En Az Etkilendi! “Yeni Doruklar Geliyor”

promising smallcap altcoins

Araştırma firması Messari, son çöküşün akabinde Bitcoin ve altcoin sanayisindeki 5 alanın performansı hakkında bir rapor yayınladı. Roberto Talamas tarafından yazılan rapor, akıllı mukavelelerin (Solana, Cosmos, Polkadot, Kusama ve diğerleri) bu çöküşten en az etkilenenler ortasında olduğunu belirledi. Çöküşten en az etkilenenler ortasında bilhassa Solana ve Polkadot’a dikkat çekildi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere aralıksız satış baskısı, ana kripto para ünitelerinin Mayıs ortasında %50’den fazla düzeltme yaşamasına neden olmuştu.

Messari raporuna nazaran bu altcoin projeleri epey yeterli bir performans gösterdi

Kripto piyasasında neredeyse 2 haftalık bir düşüşün akabinde 3 Haziran’da kripto piyasası birinci kere müspet bir halde kapanmıştı. Messari raporunda belirtildiği üzere, akıllı mukavele dalındaki Solana, DOT, ATOM, KSM, CKB üzere varlıklar, genel olarak %3,11 getiri elde etti.

SOL SOLUSDT

Üstteki grafiğe nazaran DeFi projeleri ve merkezi olmayan borsalar %2.70 ile eşit bir getiri oranı sergilediler. Bu iki alanın akabinde Web3 uygulamaları geliyor. Araştırmacı, genel olarak kripto para piyasasının 3 Haziran haftasındaki performansının “biraz inişli çıkışlı” olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Genel piyasada varlık fiyatları hafta ortasında düştü ve %10-25’lik kayıplara neden oldu. 30 Mayıs’tan itibaren portföy getirileri, fiyatların haftanın başındaki performansının bir kısmını geri kazanmasıyla bir ölçü düzeldi.

unnamed 2

Solana ve kripto para piyasası yüksek volatiliteden etkilendi

Talamas, incelenen dalların V biçiminde bir patern ile potansiyel bir toparlanmaya işaret ettiğini gördüğünü açıkladı. Fakat, DeFi ve Web3 alanları haftanın sonunda düşük performans göstermeye başladı ve orta seviyede kayıplar gördü. Chainlink (LINK), Uniswap (UNI) ve Aave (AAVE), sırasıyla Web3 ve DeFi bölümlerinde en makus performans gösteren varlıklardı. UNI ve AAVE, tıpkı devirde yaklaşık %3,5 ve %4,7, LINK ise %6 kayıp yaşadı.

Solana SOL SOLUSDT 1

Bu durum da volatilitede bir artışa işaret ediyor. Talamas hususla ilgili “Volatilite, Mayıs ortasındaki piyasa çöküşünün tetiklediği ani yükselişin akabinde tüm bölümde yüksek kalmaya devam ediyor. Çöküşten evvel bölümler ortasındaki volatilite kabaca birebirdi – %3-6 ortasında değişiyordu. Çöküşten sonra, alandaki volatilite geniş çapta dağılım gösterdi,” tabirlerini kullandı.

Volatilite ile birlikte Solana ile tüm varlıklar ortasındaki korelasyon da arttı. Bu metrik, belli çiftler için %85-95’e ulaştı. Örneğin piyasanın baskın varlığı Bitcoin ile korelasyonu giderek arttı. Talamas, bu eğilimin Mayıs ayının başında başladığına dikkat çekti. Bu periyotta kimi kripto para üniteleri, kayıp kaydetmeye başlamıştı. Talamas ayrıyeten Ethereum’a da dikkat çekti ve ETH ile genel piyasa ortasındaki korelasyonun artık %90’a eşit olduğunu söyledi.

master analyst these 3 altcoin market giants they can increase 100 times eA3w79lb

Solana fiyatında yeni tepeler geliyor mu?

Solana (SOL) yazım sırada 39 dolar civarından süreç görüyor. Kripto analisti Reynaldo Marquez’e nazaran günlük grafikte küçük kayıplarla ve 7günlük grafikte %37’lik bir kâr oranı ile altcoin fiyatı 58.03 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmaya hazırlanıyor. Analiste nazaran trend devam ederse yeni doruklar de gözlemlenebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın