Bu 2 Altcoin, Büyük Paydaşlık Duyurusunu Yaptı!

Bu 2 Altcoin, Büyük Paydaşlık Duyurusunu Yaptı!
Okunuyor Bu 2 Altcoin, Büyük Paydaşlık Duyurusunu Yaptı!

altcoin 18

2 kıymetli Altcoin Fetch.ai ve Iota yeni bilgi paylaşımlı IOT iştirakini duyurarak kripto para dünyasında kıymetli bir adım atmış oldular. Fetch.ai CEO’su Humayun Sheikh mevzuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada iki proje ortasındaki iştirakin temel emelinin datalar üzerinde ayrıntılı bir formda denetimin sağlanması olduğunu tabir ediyor. Kriptokoin.com olarak yapılan duyuruya baktığımızada bir öbür gayenin dataları alarak fayda sağlayan merkezi sisteme yönelik bağımlılığı azaltmak biçiminde olduğu görülüyor.

2 Altcoin için paydaşlık ne sağlıyor?

Fetch.ai, bağlı aygıtlar için “kontrollü bir data paylaşım ortamı” sağlamak üzere blok zinciri ağı Iota ile iştirak kurarak Objelerin İnterneti (IoT) yeteneklerinde geniş bir sıçrama yapmak için yer hazırladı.

İştirak bugün açıklandı. Buna nazaran kesimlerin IoT ağlarında otomatik data paylaşımını kullanmasına müsaade verileceği görülüyor. Bu kesimler ise mobilite, tedarik zinciri lojistiği, finans, sıhhat ve güç üzere alanlarda ağırlaşıyor.  Burada dikkati çeken kıymetli bir gösterge ise Iota’nın lokal Tangle teknolojisi. Bu teknoloji aygıtlar ortasında inançlı ödemeleri ve bağlantısı kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

Akıllı kent planlaması için tahliller sunacak

Fetch.ai CEO’su Humayun Sheikh hususla ilgili olarak yaptığı açıklamada data saklılığına odaklanan çok sayıda paydaşlık olduğuna dikkat çekerek bu paydaşlığın, bilgi kapalılığından ödün vermeden otonom ekonomik kurumlar aracılığıyla paydaşlar için ekonomik yarar katmanı sağladığını belirtiyor.

Fetch.ai, otonom ekonomik kurumlar kavramını, bir mal sahibi ismine hareket eden, sonlu müdahale ile yahut hiç müdahale olmaksızın ve mal sahibi için ekonomik bedel üretme amacıyla hareket eden yapay zeka sistemleri olarak tanımlıyor.

Yapılan açıklamada Iota iştirakinin, otonom ekonomik kurumların kamu idaresi sürecini kolaylaştırdığı belirtiliyor. Bu iştirakle “işbirlikçi kamu yönetimi” üzere yapay zeka ve data paylaşımı için birçok somut kullanım alanının açılacağı vurgulanıyor. Yeni iştirak birebir vakitte data akışlarını kıymetlendirerek, bilgi silolarını ayırarak ve kentsel nüfus için gerçek vakitli tahliller sunarak “akıllı kent planlamasına” imkan sağlayacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın