Boyun ağrısında nasıl bir tedavi uygularız?

Boyun ağrısında nasıl bir tedavi uygularız?
Okunuyor Boyun ağrısında nasıl bir tedavi uygularız?

126644 9767949

126644 9767949

Boyun ağrısı tedricen artıyor hiç azalmıyorsa, kollarda güçsüzlük-duyu kaybı gelişiyorsa, hastada bilinen bir romatizma-kanser hastalığı varsa ağrı önemli bir sebebe dayanıyor olabilir ve bu durumlarda kesinlikle ileri araştırma yapmak gereklidir.

Sebep belirlenen hastalarda buna yönelik çeşitli tedaviler uygulanır.

Mekanik nedenlere bağlanan durumların tedavilerinde ekseriyetle ağrı kesiciler ve hayat kaidelerini düzeltmek yararlı olur.

Hastaların duruş-oturuş bozukluklarını düzeltmek, kilo vermesini sağlamak, gerilim çoksa boyun kasların gevşetecek rahatlatıcı ilaçlar vermek epey yarar sağlamaktadır.

Boyun fıtığı, omurilik kanal darlığı, omurga kırıklarında; ilaçlar, fizik tedavi ve cerrahi prosedürlerle düzgünleşme elde edilmektedir.

Romatolojik ve kanser hastalıklarında ise hastalar ilgili branşlarda tedavi kapsamına alınmaktadır.

Beyin cerrahları olarak operasyon kararı verdiğimiz hastalarda; hasta konforu, ameliyat sonrası iyileşme-ağrı ve daha birçok sebep gözünüzde bulundurularak en çağdaş cerrahi metot olan Mikrocerrahi’yi tercih ederiz.

Unutulmamalıdır ki; her hastalık üzere boyun ağrılarının da öngörülebilen ve önlenebilen nedenleri göz önünde bulundurulduğunda ve hayat kaideleri bunlara nazaran düzenlendiğinde, aslında bu ağrılar büyük oranda hiç meydana bile gelmeyecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın