Borsalardan Kaçan Bitcoin’ler Ethereum, Chainlink ve Öteki Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?

Borsalardan Kaçan Bitcoin’ler Ethereum, Chainlink ve Öteki Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?
Okunuyor Borsalardan Kaçan Bitcoin’ler Ethereum, Chainlink ve Öteki Altcoin’leri Nasıl Etkileyecek?

altcoin 1 1

19 Mayıs’taki flaş düşüşün akabinde başlayan Altcoin rallisi devam etti ve Ethereum, LINK, AAVE, CRV ve SUSHI üzere en uygun DeFi projeleri toparlandı. Birebir vakitte, Bitcoin, Kasım 2020’den bu yana en yüksek oranda borsalardan taşınma kademesine geçti. Fiyat eğiliminin yanı sıra, Mayer Multiple 1.0’ın altına düştüğünde Bitcoin’in borsalardan ayrılması, piyasada endişeye işaret ediyor. Kaygı, kısa vadede Bitcoin fiyatı için yükseliş manasına geliyor

Borsalardan ayrılan Bitcoin Altcoin rallisini nasıl tesirler?

Üstteki fiyat grafiğine nazaran, Bitcoin’in fiyatı Mayıs 2021’in son haftasıyla neredeyse birebir düzeyde yer alıyor. Fiyattaki her %10’luk düşüşün akabinde, mevcut boğa döneminde Bitcoin birikimi devam etti. Bu metriklerle borsadan ayrılan Bitcoin, kısa vadede hem Bitcoin hem de altcoinler için yükseliş eğilimi gösteriyor. Bitcoin’in hakimiyeti düşük düzeyde olduğundan, Ethereum ve Link tarafından yönetilen bir altcoin rallisi için alan var.

altcoin 16

Bitcoin fiyatındaki 33.000 Dolar düzeyine kadar olan son düşüş, altcoin piyasa kıymetinde de düşüşe yol açtı. Bitcoin ve en yeterli altcoinler ortasındaki yüksek korelasyon, altcoin rallisi ve fiyatı üzerinde tesire neden oldu. Bununla birlikte, Bitcoin için traderlar ortasındaki düşüş hissi, hakimiyette bir gerilemeye yol açtı ve bu durum altcoinler için yükseliş manasına geliyor. Bitcoin hakimiyeti %41 düzeyinde yer aldı. Bu düzey bir altcoin rallisinin daha mümkün olduğuna işaret eden öbür bir metrik manasına geliyor.

Ethereum’un etkin adreslerinin sayısı artıyor

Altcoinler ortasında, Ethereum’un etkin adreslerinin sayısı her gün artmaya devam ediyor. Bu durum altcoinlerin blockchain ölçümlerinin sayısındaki ve hacmindeki artışın altcoinler için yükseliş olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in büyük HODLer’lar tarafından konsantrasyonu %12’ye düştü ve bu durum, altcoin rallisinin göstergesi durumunda. Bitcoin, mevcut fiyat düzeyinde düşük bedelde kalmaya devam ediyor.

Geçmişte, Bitcoin’in aralıklı fiyat hareketi altcoinler için yükseliş manasına geliyordu. Birebiri, eğilime bağlı olarak mevcut fiyat düzeyinde de mümkün. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere, kurumlar DeFi projelerine yatırım yapmaya pek istekli değiller. Lakin Bitcoin, Ethereum ve en âlâ altcoinlere yatırım yaptılar. Bunun hem uzun hem de kısa vadede altcoin fiyatları üzerinde yükseliş tesirinin bulunduğunu belirtelim.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın