Bloomberg Analistinden Dogecoin ve Bitcoin Varsayımı: Fonlar Akacak!

Bloomberg Analistinden Dogecoin ve Bitcoin Varsayımı: Fonlar Akacak!
Okunuyor Bloomberg Analistinden Dogecoin ve Bitcoin Varsayımı: Fonlar Akacak!

dogecoin joke

Bloomberg analisti Mike McGlone, Dogecoin (DOGE)’nin BTC’yi güçlendirdiğine ve her iki kripto paranın da bu yıl kripto para piyasasındaki hype’ı kullanacağına inanıyor.

Dogecoin ve büyüme

Bloomberg’in baş emtia analisti Mike McGlone, Dogecoin ile ilgili birkaç grafiği Twitter’dan paylaştı. Altıncı en büyük kripto para ünitesinin ve Bitcoin’in bu yıl kripto para piyasasındaki büyük ölçüde fonlardan sorumlu olacağına inanıyor. McGlone bu noktada fonların bu iki koin’e akacağını belirterek “Meme coin Dogecoin ve Bitcoin’e akacak fonlar kelam konusu” açıklamasında bulunuyor.  Mike McGlone, Dogecoin’in “makroekonomik evreye geçmiş olabileceğini” ve bu durumun Bitcoin’i canlandırmış olabileceğini belirtti. Bloomberg’in önde gelen uzmanı, fonların DOGE ve Bitcoin’e akmaya başlaması durumunda kripto para ünitesi alanında büyük ölçüde büyüme durumunun kelam konusu olabileceğini tabir ediyor.

Lakin McGlone, BTC’den “temelde sağlam bir boğa” olarak bahsetti. McGlone, bir varlığın fiyatının içsel bedelinin ötesine yükselmeye başladığı bir piyasa şartını tanımlıyor. Yatırımcılar daha sonra temelleri görmezden gelmeye başlarlar ve varlığın fiyatını objektif olarak kıymetinden çok daha yüksek düzeye çıkarırlar.

Düşme riski

Bloomberg emtia uzmanı ayrıyeten, üstte bahsedilen iki kripto para ortasında, DOGE’nin bir düşüş yaşama riskinin yüksek olduğunu düşünüyor. Dogecoin fiyatı, son vakitlerde tek bir kişinin – Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın tweetleriyle büyüdü. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere “Saturday Night Live” isimli programda DOGE hakkında konuştu ve ondan evvel kendisine “The DogeFather” ismini verdi.  Bununla birlikte, Musk’ın SNL programına çıktığı gün 0,71 Dolar’da bulunan DOGE yüzde 30 civarında düşüş yaşadı. Kripto para ünitesi 19 Mayıs’ta yüzde 50 civarında düştü ve 0,41 dolardan 0,23 dolara geriledi. Musk, son tweet’inde Dogecoin’in 1 dolara ulaşabileceğini ve üzerinde Shiba Inu bulunan 1 dolarlık banknotun bulunduğu bir fotoğraf yayınlayacağını öne sürdü.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın