Bitcoin’de Yılın Haberi: BTC Artık El Salvador’da Yasal Bir Para!

Bitcoin’de Yılın Haberi: BTC Artık El Salvador’da Yasal Bir Para!
Okunuyor Bitcoin’de Yılın Haberi: BTC Artık El Salvador’da Yasal Bir Para!

Bitcoin future

El Salvador Devlet Lideri Nayib Bukele, ülkenin parlamentosuna Bitcoin (BTC)’in resmi bir para ünitesi olmasını öneren bir yasa tasarısı gönderdi. Bu teklif, yasama organı tarafından onaylandı ve El Salvador, kripto para ünitesine bu statüyü veren dünyadaki birinci ülke oldu. El Salvador meclisinden sonra Kongre de Bitcoin yasa tasarısına onay verdi ve Bitcoin artık El Salvador’da yasal bir para haline geldi.

El Salvador çığır açan Bitcoin yasasını onayladı! Bitcoin artık El Salvador’da yasal bir para

Şu anda El Salvador, Bitcoin’i yasal bir para ünitesi haline getiren tasarıyı oyladı ve resmen onayladı. Kararname, Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 90 gün içinde yürürlüğe girecek. El Salvador meclisinden sonra Kongre de BTC yasa tasarısına onay verdi ve Bitcoin artık El Salvador’da yasal bir para haline geldi. El Salvador Devlet Lideri Nayib Bukele, Çarşamba günü bir tweet’te “BTC Yasası”nın ekran manzarasını yayınladı:

Bu yasanın gayesi, Bitcoin’i hür bırakma gücüne sahip, rastgele bir süreçte sınırsız ve kamu yahut özel gerçek yahut hukuksal şahısların gerçekleştirmesi gereken rastgele bir unvana sahip sınırsız yasal bir para ünitesi olarak düzenlemektir.

Bitcoin price prediction

El Salvador Devlet Lideri Nayib Bukele, ödeme uygulaması Lightning Strike ile güçlerini birleştirdikten sonra Bitcoin’i ABD doları dışında ülkede yasal ödeme aracı olarak tanımayı önerdi. En kıymetlisi teklif, her ekonomik casusun Bitcoin’deki ödemeleri kabul etmesini gerektiren bir karar içeriyor.

BTC, son 12 ayda hala %230’un üzerinde karlara sahip

Hükümet ayrıyeten, rastgele bir volatilite sıkıntısını en aza indirmek için kripto para ünitesinin anında ABD dolarına çevrilebilmesini sağlayacak. ABD doları ile döviz kuru, önerilen yasaya nazaran piyasa tarafından serbestçe belirlenecek. El Salvador’un mevcut resmi para ünitesi ABD doları. Bitcoin süreçleri sermaye karı vergisine tabi olmayacak. Ayrıyeten Salvadorlular vergi katkı hisselerini Bitcoin ile ödeyebilecekler.

bitcoin 9

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Nisan ayında, BTC 64.829,14 dolarlık rekor bir düzeye ulaştı, lakin o vakitten beri neredeyse yarı yarıya düştü. Ancak BTC, son 12 ayda hala %230’un üzerinde yararlara sahip. Bu fiyat artışı, kurumsal yatırımcıların ve Tesla ve Square üzere Bitcoin satın alan büyük şirketlerin artan ilgisi de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlanıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın