Bitcoin’de 30.000 Dolara Çöküşü Haber Verdi! İşte Yeni Düzey

Bitcoin’de 30.000 Dolara Çöküşü Haber Verdi! İşte Yeni Düzey
Okunuyor Bitcoin’de 30.000 Dolara Çöküşü Haber Verdi! İşte Yeni Düzey

image

Yatırımcılar, Bitcoin (BTC)’in 30.000 dolar civarına kadar düştüğü piyasa düzeltmesinin akabinde ne yapacağını düşünüyor. Elon FUD’u, Çin FUD’u yahut OCC FUD’u olsun, birçok kişi Çarşamba günkü çöküşleri dehşet, belirsizlik ve kuşkuya (FUD) bağladı. Lakin, insanların anonim takıldığı 4Chan’de “içeriden bilgi sahibi olduğunu” argüman eden bir kişi, bunun Çin hükümetine bağlı isimsiz bir firmanın koordineli bir saldırısı olduğunu argüman ediyor.

İşte Bitcoin fiyatındaki çöküşün habercisi olan 4Chan kullanıcısı

bitcoin price collapse cryptocurrency market

Doğrulanabilir bir kaynağı olmayan bu cins tezler, sağlıklı dozda bir şüphecilikle ele alınmalıdır. Fakat gönderi, piyasalar boşaltılmadan 12 saat evvel yapıldı ve satışları öngörüyordu. Bu hafta, Çin devlet kurumları tarafından Bitcoin ve kripto paralara yönelik “tekrarlanan” bir haber gündeme geldi. Üç sanayi kuruluşu tarafından yayınlanan ortak bir açıklamada, finansal kurumların kripto para üniteleri ile ilgili iş yapamayacakları belirtildi.

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere küme, tokenlerin gerçek bir dayanak pahasına sahip olmadığını “ve manipüle edilmesinin” son derece kolay olduğunu söyleyerek, bilhassa kripto para ünitesinin piyasadaki muazzam dalgalanmalarını ele aldı. Bu cins kıssalar artık sıradan hale geldiği için bu durum, alakasız bir FUD olarak reddedildi. Lakin “içeriden” olduğunu tez eden 4Chan kullanıcısı, bunun Çarşamba günü tüm piyasaları sarsan koordineli satışın habercisi olarak tasarlandığını argüman ediyor. 4Chan’deki gönderide aşağıdaki sözler kullanılmış:

0sz8vwp8n3071Kaynak: 4Chan

Bugünkü tüm FUD gönderilerinin yanı sıra basın bültenlerinin emeli, 07:00 UTC’den evvel (TSİ 10:00) BTC’yi olabildiği kadar düşürmekti.

Amaç Elon Musk mıydı?

İşler, kelam konusu kullanıcının satışın hedefinin tek bir paydaşa saldırmak olduğunu açıkladığında düzgünce sarpa sardı. NewsBTC’den Samuel Wan’e nazaran verilen ayrıntılar, Elon Musk’a uyuyor üzere görünüyor. Kullanıcı, ayrıntıları şu halde açıkladı:

Öncelikle, fiyatları muhakkak bir eşiğin altına düşürmek ve belli bir paydaşı tasfiye etmek için koordine bir satış olacak (kim olduğu tam olarak söyleyemem, lakin kısmen sorumlu olduğu taban düzeyden baya bir satın alım gerçekleştirdi). Tasfiye edildikten sonra plan tüm rezervleri satın almak ve esasen iflas ettirmek.

Bu gizemli kişinin yazdığı ve Çarşamba günü yaşananlara yönelik tezleri, BTC’nin görebileceği yeni bir düzeyle sonlanıyor. Gönderi, daha sonra 70 bin dolarlık kısa vadeli bir fiyat varsayımıyla sona erdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın