Bitcoin ve Ethereum İçin En Berbatı Bitti mi?

Bitcoin ve Ethereum İçin En Berbatı Bitti mi?
Okunuyor Bitcoin ve Ethereum İçin En Berbatı Bitti mi?

bitcoin ve ethereum

Bitcoin ve Ethereum için bundan sonraki hareketlerin manası ne olacak. Hakikaten yeni tepelere görülebilecek mi? Ekim 2020’nin sonuna kadar uzanan bir yükseliş rallisinin akabinde, Bitcoin dün, kesimi şaşırtan büyük bir düzeltme kaydetti. Piyasa, son birkaç haftadır düzeltme çığlıkları atarken, nihayet beklenen durum ortaya çıktığında, duygusal türbülans kendini gösterdi. 6.86 milyar dolarlık long durum tasfiye edildi ve bu da büyük bir paniğe yol açtı.

March 2020 vs May 2021

Bitcoin ve Ethereum

Birçok spekülatör, en son düşüş ile Mart 2020 çöküşü ortasında benzerlikler çizdi. Fakat sayılar tıpkı şeyi göstermiyor. Mart 2020’deki 5 günlük erime %47’yi aşarken, mevcut erime %26,5 düzeylerinde idi. Şu anda düşüş hissinden uzaklaşamasak da piyasayı objektif olarak tahlil etmemiz koşul.

Ethereum ve Altcoin’ler daha büyük bir düşüş yaşadı; Neden?

2021’de, Bitcoin ile piyasanın geri kalanı ortasındaki ortalama piyasa korelasyonu en düşüktü. Birkaç altcoin kendi isteğiyle toparlanıyordu. Birçoğu Bitcoin’den daha düzgün performans gösterdi. Lakin BTC’nin düşüşünün devasa bir altcoin ihtarıyla karşılanması kimseyi şaşırtmamalı. Bir hafta evvel, Ethereum tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 4.375 $’a ulaştı ve dün bir noktada 1.880 $’a geriledi. Cardano, Binance Coin, XRP de misal hareketleri kaydetti. Bununla birlikte, yazının yazıldığı sırada düşüşün uzun sürmesi, muhtemelen Bitcoin’in piyasa hakimiyetindeki değişimden kaynaklanıyor.

Bitc

Kriptokoin.com olarak vurguladığımız üzere aylarca azalan hakimiyetten sonra, Bitcoin dün başka varlıkların üzerinde ivme kazandı. Altcoinler için daha büyük bir likidite düşüşüne yol açan mevcut düzgünleşme, Bitcoin’in tarafına de bağlı olacak. Bir kere daha, Bitcoin kapsamlı bir piyasa hareketinden sorumlu olacak.

Bitcoin’in oyun alanı Mart 2020’den beri değişti

Cost curve

Chainalysis’in Baş Ekonomisti Phillip Gradwell’e nazaran, birçok kişi boğa koşusunun sona erdiğini öne sürerken, yatırımcılar için riskler şu anda Mart 2020’ye nazaran çok daha yüksek. Mevcut maliyet eğrisini tahlil eden Gradwell, Mayıs 2021’de tutulan BTC ölçüsünün Mart 2020’den değerli ölçüde daha yüksek olduğunu öne sürdü. Mart 2020’den bu yana 410 milyar doların üzerinde BTC satın alımı yapıldı ve şu anda mevcut piyasa fiyatı yapısını çözmek için varlıklarını satmak ve tasfiye etmek noktasında daha fazla teşvik var. Ek olarak, kurumların aslında düşüşü satın almış olabileceği ve borsalara Bitcoin girişlerinin geçmiş satışlara kıyasla nispeten düşük olduğu için satış baskısının küçük yatırımcı odaklı olduğunu belirtti.

Bitcoin ve Ethereum: Tekrar de büsbütün ümitsiz miyiz?

btc 5

30.000 $’dan süratli toparlanma, geçen gün biraz iyimserliği getirdi. Yeniden de, mevcut artış Meyyit Kedi Sıçraması hadisesi olabileceğinden, Bitcoin büsbütün yatırımcıyı ümitvar kılamadı. Meyyit Kedi Sıçraması, tekrar aşağı taraflı bir harekete devam etmeden evvel fiyatın anlık olarak kırıldığı bir piyasa durumudur.  Bu tarafı destekleyen ana anlatılardan biri 50 periyotluk Hareketli Ortalamanın reddedilmesidir. Grafikte vurgulandığı üzere, Bitcoin geçen hafta 50-MA’dan daima olarak geri çekildi. Bu nedenle, meyyit kedi sıçrama senaryosu, Bitcoin’in fiyat tekrar yükselmeden evvel 35.000 $’ı tekrar ziyaret ettiğini görebilir. Yükseliş onayı, önümüzdeki 24-48 saat içinde 42.200 doların üzerinde kalıcı bir güzelleşme olacaktır. Bu, düşüş eğilimindeki kısa vadeli yapıyı geçersiz kılar ve piyasa bir sefer daha yüksek düzeylere hakikat hareket edebilir. Ethereum (ETH) fiyatını ve ayrıntılı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın