Bitcoin Milyarderleri Kestirimlerini Açıkladı: 10x Geliyor!

Bitcoin Milyarderleri Kestirimlerini Açıkladı: 10x Geliyor!
Okunuyor Bitcoin Milyarderleri Kestirimlerini Açıkladı: 10x Geliyor!

winklevoss scaled

Tyler ve Cameron Winklevoss kardeşler, kripto para piyasalarının geleceğini olumlu görmeye devam ediyor. Miami’deki 2021 Bitcoin konferansında Anthony Pompliano ile yaptıkları konuşmada, Bitcoin’in mevcut düzeyinden 10 kat bedel kazanabileceğini argüman ettiler. Bitcoin kısa bir mühlet evvel 37.800 dolar düzeyinden süreç görüyordu.

Winklevoss ikizleri Bitcoin piyasasıyla ilgili olumlu düşünmeye devam ediyor!

Miami’de gerçekleştirilen 2021 Bitcoin konferansında Winklevoss ikizleri BTC ile ilgili çok olumlu açıklamalarda bulundular. Örnek vermek gerekirse, Winklevoss kardeşler elinde bulundurdukları Bitcoin’leri, Bitcoin fiyatları 500.000 dolara ulaşmadan satmayacaklarını söylediler. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, Bitcoin son birkaç ayda bir çok rekora imza atmış ve en son da Nisan ayının ortalarında 64.000 dolar düzeyini geçmişti.

bitcoin 4

Koronavirüs pandemisi mühletince ülkeler bu kriz ile çaba için yüklü ölçüde para basmış ve bu durum da Bitcoin üzere kripto paralarda yükseliş ile sonuçlanmıştı. Ayrıyeten bu para basımları gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde enflasyonun artmasına neden olmuştu. Bu durumun sonucunda enflasyonun artışa geçmesiyle bir arada Winklevoss ikizleri ABD dolarıyla ilgili ağır ithamlarda bulunmuştu. Lakin bu durum aslında gelecekte de devam edebilir. Enflasyon şu an için orta sınıfı ve onların birikimlerini etkilese de, ABD’deki enflasyonun uzun periyotlu tesirleri mutlaka negatif olacaktır.

ABD’de enflasyon oranları can yakıyor!

Dünyanın en büyük iktisadı olan ABD iktisadı faiz oranlarının sıfıra indiğini görmüş ve 2020 yılının Mart ayında bir nakdî genişleme programını hayata geçirmişti. Bu programın maksadı piyasaların daha âlâ işlemesini sağlamaktı. Dahası 2021 American Rescue Plan Acto’su, kuralları yerine getiren insanlara 1.400 dolarlık bir ödeme sağlıyor. Enflasyona tesirine karşın bu adımın maksadının ekonomiyi canlandırmak olduğu söyleniyor.

1 jGdut7M82WHOvwnVQGk3gg

Tüketici fiyatlarının %4.2 artmasıyla birlikte ABD’deki enflasyon yükselişi daha da hızlandı. Bu oran 2008 yılında yaşanan finansal krizden bu yana en yüksek oranı oluşturuyor. Piyasalarda kriz yaşanan yıllar olan 2008 ve 2009 yıllarıyla Bitcoin’in piyasaya çıktığı tarihlerin benzeri oluşu dikkat çekiyor. Satoshi Nakamoto, tüm finansal otoritelerden bağımsız olan ve büsbütün merkeziyetsiz bir coin hayali kurarak Bitcoin’i oluşturmuştu.

Görebileceğimiz üzere, ABD’de enflasyon pahaları yüksek düzeylere ulaştı ve Bitcoin de koronavirüs pandemisiyle bir arada fiyatlarında fevkalade yükselmeler göstermişti. Artık ise Winklevoss kardeşler de Bitcoin ile ilgili olumlu görüşlerini bildirdiler ve Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda 500.000 dolara fırlayacağını düşünüyorlar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın