Bitcoin Balina Aktivitesi En Düşük Seviyede! “Bu Düzeyler Görülebilir”

Bitcoin Balina Aktivitesi En Düşük Seviyede! “Bu Düzeyler Görülebilir”
Okunuyor Bitcoin Balina Aktivitesi En Düşük Seviyede! “Bu Düzeyler Görülebilir”

bitcoin price bullish

Santiment grubuna nazaran, Bitcoin (BTC) balina aktivitesi son günlerde bir yılın en düşük düzeyine geriledi. Bu nedenle, yakında piyasada keskin hareketler beklemek dengeli olmayabilir. Bir günde 2 puan kaybederek 25’e düşen dehşet ve açgözlülük endeksi de kendini “aşırı korku” durumunda buldu.

Düşen Bitcoin balina aktivitesi hangi düzeylere işaret ediyor?

Altcoin piyasasının üstün dinamiklerine karşın, Bitcoin’de bir dizi daha düşük (LL) ve daha düşük yüksekler (LH) oluşmaya devam ediyor. Şubat ayının başlarında, üst istikametli hareket 45.5 bin doların üzerine çıkarken ivme kaybetti. Mart ayının birinci günlerinde, ayılar şimdiden 45 bin dolara hakim oldu, 8. ayda 42,5 bin dolara yaklaştı ve son iki gün içinde 41,5 bin dolardan aşağı taraflı bir dönüş oluşturmaya çalışıyorlar. Tıpkı vakitte, boğalar 38 bin dolar civarında güçlü bir takviye oluşturmayı başarıyor.

BTCUSDT 2022 03 19 16 42 13

FxPro analistleri, teknik tahlil açısından BTC/USD’nin 50 günlük hareketli ortalamasına yakın kaldığını ve şu anda rastgele bir eğilimin olmadığını açıkça gösterdiğini vurguluyor. Bununla birlikte, azalan bir üçgende bir konsolidasyon, ekseriyetle bir sonraki düşüşten evvel bir mola olarak yorumlanabilir. BTC/USD 38 bin doların altında sabitlenirse bu senaryonun uygulandığını görebiliriz. Boğalar fiyatı evvelki 42.5 bin doların üzerine çıkarmayı yahut günü/haftayı 42 bin doların üzerinde kapatmayı başarırsa, analistlere nazaran alternatif bir senaryo ve yeni bir üst taraflı momentum beklenebilir.

Dikkate alınması gereken haberler

Yükseliş varsayımlarıyla tanınan Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, BTC’nin 2025’te 500.000 dolara ulaştığını gören yeni bir tahlil daha yayınladı. Rus hükümeti, Batı yaptırımlarını daha güzel atlamak için kripto paranın piyasaya sürülmesini hızlandırmaya çağırdı. Bu ortada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Rusya Federasyonu Merkez Bankası, bankaların müşterilerin kripto para üniteleriyle ilgili operasyonları üzerindeki denetimlerini güçlendirmelerini tavsiye etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın