Bitcoin 400’den Fazla Defa Meyyit İlan Edildi! Pekala Sonuç?

Bitcoin 400’den Fazla Defa Meyyit İlan Edildi! Pekala Sonuç?
Okunuyor Bitcoin 400’den Fazla Defa Meyyit İlan Edildi! Pekala Sonuç?

Bitcoin btc

Çarşamba günkü piyasa çöküşü, ana akım medyadan yeni bir vefat ilanını tetikledi. Bitcoin’in fiyatı 30.000 Dolar “Elon Musk Pump’ı” düzeylerine keskin bir düşüş yaptığında, ana akım medya Bitcoin’in öldüğünü duyurarak piyasa çapındaki çöküşü kapsayan şaşırtan olmayan bir yaklaşım benimsedi. Bitcoin Mevt ilanları arşivine nazaran, Bitcoin’in (BTC) sonu 12 yılda 400’den fazla kere açıklandı. 2010’daki başlangıcından bu yana Bitcoin için 414 mevt ilanı bulunuyor.

Bitcoin için vefat ilanları

Vefat ilanları, Bitcoin’i tarihteki en büyük saadet zinciri olarak isimlendirmekten, BTC’yi Monopoly parasıyla karşılaştırmaya kadar uzanıyor. Kripto para ünitesinin birinci yılı, Bitcoin’in fiyatı 0,23 dolar olduğunda, Bitcoin’in bir para ünitesi olamayacağını açıklayan yaklaşımlarla dolu. Sunumların dörtte birinden fazlası, 2017 Bitcoin boğa koşusu ve sonrasında yaşanan büyük çöküşle ilgili.  Bitcoin ile ilgili olumsuz kıssalar öncelikle fiyat düşüşleri periyotlarında ortaya çıkarken, Bitcoin mevt ilanları dataları, piyasa büyümeye devam ederken en büyük kripto para ünitesini gömen bir makaleye sahip olmanın olağandışı olmadığını gösteriyor.

BTC gündemi

Bitcoin her vakit ana akım medyanın eleştirmesi için düzgün bir mevzu olmuştur. Fiyatların çok hareketliliği, yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun hala çözülmemiş gizemi ve yasadışı süreçlerde kullanılmasını sağlayan merkezi olmayan yapısı, Bitcoin’i sansasyonel manşetler için kolay bir maksat haline getiriyor.  Bu haftaki fiyat düşüşü, misal halde, bir dizi ana akım medya kuruluşunun kıyamet üzere manşetlerini tetikledi. Kripto para piyasasında 350 milyar doların üzerinde kayıp yaşandı ve altcoinler gün boyunca %15-30’luk bir fiyat düşüşü yaşadı. Coinbase, Binance ve Gemini üzere kimi büyük kripto ticaret platformları, olağandışı piyasa aktivitesi nedeniyle kesinti müddetleri yaşadı. Kazaya karşın, birtakım uzmanlar piyasanın geri döneceğine inanıyor. Bu uzmanlar ortasında Charlie Burton ve Michaël van de Poppe bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın