• Ana Sayfa
  • Genel
  • Biden, göçmenlik, anıtlar ve sansürle ilgili Trump devri kararlarını iptal etti

Biden, göçmenlik, anıtlar ve sansürle ilgili Trump devri kararlarını iptal etti

Biden, göçmenlik, anıtlar ve sansürle ilgili Trump devri kararlarını iptal etti
Okunuyor Biden, göçmenlik, anıtlar ve sansürle ilgili Trump devri kararlarını iptal etti

Eq PgM0FN0WtUjaWD DIJA

ABD lokal medyasında yer alan haberlere nazaran, ABD Lideri Joe Biden Cuma günü, eski Lider Donald Trump’ın imzaladığı ve vize müracaatında bulunanların sıhhat sigortasına sahip olmalarını yahut sıhhat masraflarını karşılayabilmelerini gerektiren beyannamesi de dahil olmak üzere bir dizi Trump devri kararı iptal etti.

Geçen yaz Twitter’ın Trump’ın iki Tweet’ini ‘potansiyel olarak yanıltıcı’ olarak nitelendirmesinden sonraki günlerde Trump, 2020 ‘Online Sansürü Önleme’ aksiyonunu yayınlamıştı. Lider Biden, bu kararı iptal etti.

Lider biden, geçen yıl ülke çapında polis şiddetine karşı yapılan protestolar sırasında Trump tarafından imzalanan ve başsavcıya, devlete ilişkin anıtlara ziyan verenlerin ‘soruşturma ve kovuşturmasına Adalet Bakanlığı bünyesinde öncelik verilmesi’ talimatını veren buyruğu de geri çekti. Yeniden geçen yılki protestolar sırasında çıkarılan ve kayda paha Amerikan kişiliklerinin bulunduğu bir heykel bahçesi yaratma buyruğu veren ‘Amerikan Kahramanları Bahçesi’ de yeniden Cuma günü Biden tarafından geri çekilen kararlar ortasında yer aldı.

GAZZE’DE MEDYA BİNASININ VURULMA ANI

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın