Baskı Artıyor: Bu Ülke, Kripto Para Yasağını Devreye Koydu!

Baskı Artıyor: Bu Ülke, Kripto Para Yasağını Devreye Koydu!
Okunuyor Baskı Artıyor: Bu Ülke, Kripto Para Yasağını Devreye Koydu!

Complete Cryptocurrency Ban Proposed By Indian Authorities

  • İran, ülkede kripto para madenciliğini Eylül sonuna kadar süreksiz olarak yasakladı.
  • Ülke Cumhurbaşkanı, elektrik kesintisinin, yetkili madenciler tarafından kullanılan 300 megawatt’a kıyasla 2000 megawatt’ı aşan tüketim nedeniyle öncelikle yasadışı madencilikten kaynaklandığına işaret etti.

İran, ülkede kripto para madenciliğini Eylül sonuna kadar süreksiz olarak yasakladı

İran, bölgedeki birçok ticari operasyonu engelleyen bir dizi kesinti nedeniyle ülkede kripto para madenciliğini geçici olarak yasakladı. Geçici yasak 26 Mayıs’tan başlayıp 22 Eylül’e kadar devam edecek. İran Cumhurbaşkanı, yasağın öncelikle ülkedeki yasadışı madencilikten kaynaklandığını, zira düzenlenmiş kripto madenciliğinin sırf 300 megawatt tükettiğini açıkça belirtti. Başkan mevzuya yönelik şu açıklamayı yaptı:

Kripto para ünitelerinin yetkilendirilmiş madenciliği çok fazla elektrik tüketmiyor ve yalnızca 300 megawatt’a muhtaçlık duyuyor. Ancak, çok fazla elektrik tüketenler yetkisiz kripto madencileridir; yaklaşık 2.000 megawatt tüketiyorlar. Bugünden itibaren, yetkili madencilerin bile Eylül sonuna kadar kripto para madenciliği yapması yasak olacak.

bitcoin book main,

Hükümetin, bol ölçüde pak yeşil gücün mevcudiyeti ve ABD’nin artan yaptırımları nedeniyle ülkede madenciliği yetkilendirmeye karar vermesinin akabinde İran, düzenlenmiş kripto madenciliği için bir merkez haline geldi. Geçici madencilik yasağının çabucak öncesinde yetkililer, yasadışı madencilik faaliyetleri için meskenlerde de birçok arama operasyonu gerçekleştirdi.

Bitcoin ve altcoin’ler, finansal düzensizlik ve ABD yaptırımlarının ortasında yükseliyor!

İran’ın ulusal prestiji para ünitesi olan Rial, ABD’nin koyduğu çeşitli ticari yaptırımların ağırlaştırdığı yüksek enflasyon nedeniyle son on yılda kıymetinin yarı yarıya düştüğünü gördü. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, geçen yıl İran hükümeti, bedelinden dört sıfır düşürerek ve Toman ismini vererek ulusal fiat standardını bile değiştirdi. Her Toman, 10.000 trials’a muadildir.

106644891 1596458305820 gettyimages 1138185893 img 0251

Kripto para üniteleri özellikle Bitcoin, bir noktada milletlerarası ticaret yaptırımlarını atlatmak isteyen hükümetin kolektif seçimi olarak ortaya çıktı. Ülkedeki madencilik sanayisi, düzenlenecek birkaç seçenekten biriydi, lakin buna karşın yasadışı madencilik ülkenin elektrik şebekesine ziyan vermeye devam etti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın