“Baskı Artıyor!” Altın Son Gelişmelere Nasıl Reaksiyon Verdi?

“Baskı Artıyor!” Altın Son Gelişmelere Nasıl Reaksiyon Verdi?
Okunuyor “Baskı Artıyor!” Altın Son Gelişmelere Nasıl Reaksiyon Verdi?

TELEMMGLPICT000128437522 trans NvBQzQNjv4BqpVlberWd9EgFPZtcLiMQfy2dmClwgbjjulYfPTELibA

Altın piyasası negatif bölgede sabit kalıyor. Piyasa, FED Üyesi Lael Brainard’ın güvercin yorumlarına rastgele bir ilgi göstermiyor. Altın fiyatları baskı altında kalmaya devam ediyor.

FED Üyesi: Ekonomik düzgünleşme sistemsiz ve iddia edilmesi sıkıntı olacak!

Society for Advancing Business Editing and Writing’in konut sahipliği yaptığı bir web seminerinde konuşan FED Üyesi Lael Brainard, ekonomik güzelleşmenin sistemsiz ve iddia edilmesi güç olacağı için merkez bankasının sabırlı olmasını beklediğini söyledi. Lael Brainard, ekonomik görünüm canlanmaya devam ederken, Federal Rezerv’in gayelerine ulaşmaktan çok uzak olduğunu da kelamlarına ekledi. Lael Brainard hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

En son istihdam raporu, tekrar açılma ve toparlanma yolunun -kapatma gibi- muhtemelen sistemsiz ve iddia edilmesinin sıkıntı olduğunu hatırlatıyor. Bu nedenle para siyasetini görünümden çok sonuçlara dayandırmak bize güzel hizmet edecek.

Geçen hafta, hükümet bilgileri ABD iktisadının Nisan ayında 266.000 iş oluşturduğunu gösterdi. Lakin ekonomistler yaklaşık 1 milyon iş yararı görmeyi bekliyorlardı. Raporlara nazaran bu, kayıtlardaki beklentilere kıyasla en büyük ıskalamalardan biri.

GOLD reu 1

Altın piyasası FED üyesinin açıklamalarına çok reaksiyon vermedi

Altın piyasası FED üyesinin açıklamalarına çok reaksiyon vermedi. Haziran ayı altın vadeli süreçleri en son gün %0,12 düşüşle ONS başına 1.835,40 dolardan süreç gördü. Enflasyona bakan Lael Brainard, yükselen fiyat baskısı tehdidini küçümsedi. Bu yıl daha yüksek enflasyonun süreksiz olabileceğini ve beklentilerin %2’de uygun bir formda sabitlendiğini söyledi. Lael Brainard hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Vadeli nominal Hazine eğrisi ile vadeli Hazine Enflasyon Muhafazalı Menkul Değerler eğrisi ortasındaki farkın hakikat bir biçimde okunması, enflasyon telafisinin önümüzdeki iki yıl için daha yüksek olması ve daha sonra düşmesi ve gelecekte 5 ve 10 yıl boyunca sabit kalması beklendiğini gösteriyor.

Lael Brainard, enflasyonu yakından takip ederken, beklentilerin sabit kalmaması durumunda yükselen fiyat baskılarıyla başa çıkabilecek araçlara sahip olduğunu da kelamlarına ekledi. Lael Brainard mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu risk ortaya çıkarsa, enflasyonu nazikçe amacımıza yönlendirecek araçlara ve tecrübeye sahibiz. Hiç kimse bizim taahhüdümüzden kuşku etmemeli.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın