Bankacılık Devi Goldman Sachs: Bu Altcoin, Bitcoin’i Geçebilir!

Bankacılık Devi Goldman Sachs: Bu Altcoin, Bitcoin’i Geçebilir!
Okunuyor Bankacılık Devi Goldman Sachs: Bu Altcoin, Bitcoin’i Geçebilir!

goldman sachs stablecoin cryptocurrency gID 4

  • Goldman Sachs, Defi, DApps ve NFT’ler ile önder altcoin Ethereum’un uygulamalı kripto teknolojisinde birinci atılım avantajına sahip olduğunu söylüyor.
  • Ethereum balina süreçleri ve likidasyonları son vakitlerde piyasa düzeltmesi sırasında arttı.

Goldman Sachs: Başkan altcoin Ethereum, bir kıymet deposu olarak Bitcoin’i (BTC) geçebilir

Son kripto piyasası oynaklığı ve Ethereum’un (ETH) yükselen hakimiyetinin ortasında, ETH ile BTC ortasındaki tartışma, kimi büyük oyuncuların katılmasıyla ateşlendi. Wall Street bankacılık devi Goldman Sachs, geçtiğimiz günlerde Ethereum için tüm övgülere yer veren Global Makro Araştırma raporunu yayınladı. ParaFi Capital Genel Ortağı Santeago Santos, rapordan birtakım kıymetli noktaları ve alıntıları paylaşıyor. Goldman Sachs’ın raporundaki şu değerli sözler dikkat çekiyor:

Kıymet deposunu belirlemede gerçek kullanımların kıymeti göz önüne alındığında, Ether’in baskın bir kıymet deposu olarak Bitcoin’i sollama bahtı yüksek. Ethereum ekosistemi, akıllı mukaveleleri dayanaklar ve platformunda yeni uygulamalar oluşturmanın bir yolunu sunar. Merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının birden fazla, Ethereum ağında oluşturulmaktadır ve verilen birden fazla fungible token (NFT) Ether kullanılarak satın alınmaktadır. Lider altcoin Ethereum’da Bitcoin’e karşı daha fazla süreç sayısı bu hakimiyeti yansıtıyor.

ethereum 3

Goldman Sachs, Ethereum platformunu “Amazon of Information” olarak isimlendiriyor

Bankacılık devi, Ethereum’un DeFi ve NFT’leri barındırarak uygulanan kripto teknolojisinde birinci atılım avantajına sahip olduğunu da belirtti. Ayrıca banka, Ethereum’un tokenler kullanılarak paraya dönüştürülebilen bilgilerin inançlı ve özel depolanması için hakikat platform olduğunu da ekliyor. Bu nedenle Goldman Sachs’a nazaran, Ethereum’da dijital bir profil oluşturmak, kullanıcıların tıbbi geçmiş, varlık sahipliği, IP hakları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere ferdî dataları depolamasına yardımcı olabilir. Goldman Sachs, Ethereum platformunu “Amazon of Information” olarak isimlendiriyor.

Mayıs 2021’in ortasında tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 4.400 dolara yükseldikten sonra, Ethereum (ETH) fiyatı o vakitten beri %50 düştü ve şu anda 2.150 dolar civarında süreç görüyor. Bununla birlikte, on-chain bilgi sağlayıcısı Santiment, 100.000 doların üzerindeki ETH balina süreçlerinin ölçüsünün ATH’ye ulaştıktan sonraki dokuz gün içinde 40 ayın en yüksek düzeyine fırladığını belirtti.

Üç yılın en yüksek Ethereum balina süreçleri gerçekleştirildi!

Birebir vakitte ünlü gazeteci Wu Blockchain’in haberine nazaran, lider altcoin ETH’de borsa mevduatları daha süratli bir biçimde artıyor. Bu nedenle gazeteciye nazaran, son vakitlerde güçlü bir satış duygusu ortaya çıktı. Gazeteci ayrıyeten Ethereum Vakfı’nın güçlü bir tasfiyesine dikkat çekiyor. 

Wu Blockchain “Ethereum Vakfı ayrıyeten, fiyatın 3.280 ABD doları olduğu 17 Mayıs’ta kuşkulu satış için borsaya 35.000 ETH aktardı” diye ekliyor. Öte yandan, Kanada’nın Purpose Ethereum ETF’si devasa ETH birikimine devam ediyor. Son 15 gün içinde, Purpose yaklaşık 15K ETF ekledi ve toplam varlığını 46.600 ETH tokenine çıkardı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın