Bakkt Açıkladı: Yatırımcılar Dogecoin ve Bu Altcoin’leri Seviyor!

Bakkt Açıkladı: Yatırımcılar Dogecoin ve Bu Altcoin’leri Seviyor!
Okunuyor Bakkt Açıkladı: Yatırımcılar Dogecoin ve Bu Altcoin’leri Seviyor!

IMAGE 1646447773

Bitcoin’in piyasaya sürülmesiyle kripto para dalgasını başlatan bir white paper’ın yayınlanmasından bu yana 13 yıl içinde, kripto piyasası bedeli, bu cins 13.506’dan fazla para ünitesi ile 2.23 trilyon doların üzerine çıktı. ABD, Çin, Hindistan ve Avrupa ülkeleri farklı tavırlar ele alarak bir nokta kripto para ünitelerini yasallaştırdı. Bu yazıda, yakın tarihli bir ankette kripto yatırımcılarının en sevdiği coin/token’leri ortaya çıkaran bir ankete göz atalım. Rapora nazaran Dogecoin ve Ethereum neredeyse tüm yatırımcılar tarafından biliniyor…

Kripto yatırımcıları Dogecoin ve bu coin/token’leri çok seviyor

ABD merkezli teknoloji platformu Bakkt tarafından yürütülen yakın tarihli bir ankete nazaran, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), ABD’li kripto yatırımcıları ortasında en tanınan kripto paralar. 2 Mart’ta yayınlanan araştırma odaklı ankette, erkeklerin daha fazla kripto yatırımı yapmasına karşın bayanların %82’sinin yine satın alma mümkünlüğünün daha yüksek olduğu sonucu ortaya çıkıyor. En sevilen kripto para üniteleri ise başta BTC ve ETH olmak üzere şu altcoin’lerden oluşuyor:

“Kadınlar ve Kripto” araştırmasında yer alan 504 kripto yatırımcı ortasında en büyük kriptolar, kripto paranın ana destek noktası Bitcoin ve Ethereum, akabinde göğüs para ünitesi Dogecoin (DOGE) geliyor. Bitcoin ve Ethereum, araştırmada hem erkekler hem de bayanlar için en yeterli madeni para yatırımlarıydı, sıralamayı Dogecoin ve bir dizi diğer para ünitesi izledi.

s4 17

Şubat ayında gerçekleştirilen ve kripto yatırımcısı olan yahut olmayan 1.012 müşteriyle yapılan ankette, bayanların tavırlarının ve kripto anlayışının erkeklerden nasıl farklılaştığı incelendi. İştirakçilerin çoğunluğu kriptoları erkeklerle güçlü bir formda ilişkilendiriyor, lakin şimdi kripto paralara yatırım yapmamış olan bayanlar, kripto benimsemelerinin önündeki en değerli pürüzlerin nasıl başlayacağına dair bilgi eksikliği, kripto faydasını manaya eksikliği olduğunu argüman ediyor.

Anket ayrıyeten birçok kripto yatırımcısının birinci kripto para yatırımını nasıl yaptığını da ortaya çıkarıyor. Bakkt’ın Sadakat ve Mükafatlar Baş Eser Sorumlusu Nancy Gordon bahse yönelik şunları söylüyor:

İkram yoluyla kripto satın almak, kripto için sadakat puanları kullanmak ve sadakat programları aracılığıyla kripto kazanmak için klâsik prosedürlerden daha düzgün performans gösteren ve cinsiyet yahut ekonomik seviyeden bağımsız olarak daha fazla iştirak ve erişilebilirlik sağlayan yeni yollar için büyük bir talep bulduk.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın