Backorder Firmaları ve Güncel Fiyatlar

 Backorder Firmaları ve Güncel Fiyatlar
Okunuyor Backorder Firmaları ve Güncel Fiyatlar

Çoğu domain son kullanma tarihinden 75 gün sonra merkezi kayıt defterinden düşürülür. Bir alan adının geçerlilik ve yenileme süresi geçtikten sonra, alan adı “düşer” ve kayıt için herkesin kullanımına (genel kayıt edilebilirliğe) yeniden sunulur. Kayda açılan domaini yakalamak için backorder hizmeti kullanabilirsiniz.

Backorder nedir?

Backorder hizmeti, domain saniyeler içerisinde kaydetmeye çalışır. Bilgisayarlar bizden hızlıdır ve alan adının durumunu günün her saniyesinde kontrol eder ve uygun olup olmadığını görebilirler. Kıymetli bir bir domain için elle sorgulama yaparak kayıt edilebilirlik durumunu incelemektense düştüğünde onu ilk kayıt eden olabilmek için bir backoder (drop catch) hizmeti kiralayabiliriz. Hız her şeydir.

Bilmeniz gerekenler:

  • Aşağıda listelenen servislerden bir kısmı ücretsiz backorder olarak ifade edildi. Bu, eğer domain başarılı şekilde kayıt edilmezse paranızın karta veya kullanıcı hesabınıza iade edileceği anlamına gelir.
  • Aynı domain için birden fazla backorder talebi varsa genellikle açık artırmaya sunulur.
  • Tek bir hizmet sağlayıcısı domaini kesinlikle alabileceğini garanti edemez. Bu yüzden, birden fazla sağlayıcıdan hizmet almak domaini elde etme şansınızı artırabilir.

Backorder Fiyatları

Backorder fiyatları ve firmalarını aşağıdaki tablodan hızlıca inceleyebilirsiniz. Firmalar hakkında ayrıntılı bilgi sayfanın ilerleyen bölümlerinde mevcuttur.

FirmaFiyat
123 Reg50 GBP
DomainOrder50 EUR
DropCatch69 USD
Dynadot25 USD
GoDaddy53 TRY
Hexonet69 USD
NameJet79 USD
Nidoma29 EUR
Park.io99 USD
Pheenix60 USD
Pool60 USD
SnapNames79 USD
Natro15 USD
Yöncü96 TRY
Alantron51 USD

Backorder Firmaları

Yerli ve yabancı backorder firmalarını ayrı ayrı inceleyeceğiz.

Yabancı Firmalar

Başarı ortalaması yüksek olduğundan dolayı öncelik maalesef yabancı backorder firmaları.

Ücretsiz işlem. Sadece başarılı kayıt için ödeme yapılır.  Fiyatlar 49.99 sterlinden başlıyor, uzantıya göre fiyat farkı olabilir.

Ücretsiz işlem. Ön sipariş için 50€ tahsil ediliyor ve eğer domain yakalanmazsa ödeme yapmıyorsunuz, para iade ediliyor.

Ücretsiz işlem. Sadece başarılı kayıt için 69$ ödersiniz. Eğer birden fazla talep varsa, herkesin katılabileceği bir açık artırma yapılır.

Genellikle tercih edilen .COM, .NET ve .ORG domainler için fiyat 25 dolar, tabii bu domaini tek isteyen sizseniz.

Ön ödeme olarak şu anki kur ile 52,50 TL yapılır. .COM, .CO, .INFO, .ORG, .NET, .ME, .MOBI, .US, .BIZ uzantılı domainler için işlem yapılabilir ve başarılı denebilir.

Ücretsiz işlem. Başarılı bir kayıt işleminden sonra yalnızca 69 dolar ödenir. Ancak sipariş verebilmek için ön ödeme yapmanız gerekir.

Ücretsiz işlem. Sadece başarılı kayıt üzerine 79$ ödenir. Birden fazla talep varsa kapalı artırma yapılır.

.ES (İspanya) ve .IT (İtalya) uzantılı domainler için ücretsiz işlem. Sadece başarılı kayıt için 29€ ödenir.

Ücretsiz işlem. Sadece başarılı kayıt üzerine 99 dolar ödenir. .IO, .LY, .TO, .ME, .SH, .AC, .VC, .GG, .JE, .MN, .BZ, .AG, .SC AND .LC uzantılı domainler için talep oluşturulabilir.

Fiyatlar değişken, .COM uzantılı bir domain için $59.99’dan başlar. Sipariş verebilmek için öncelikle hesabınıza 29 dolar bakiye yüklemelisiniz. Aynı domain için birden fazla talep varsa açık artırma yapılır.

.BAR, .BIZ, .CC, .CLUB, .CN, .CN.COM, .CO, .CO.UK, .COM, .COM.CN, .COM.CO, .DESIGN, .FR, .INFO, .IO, .JP.NET, .LA, .LY, .ME, .MOBI, .NET, .NET.CN, .NL, .ONLINE, .ORG, .ORG.CN, .PRO, .PW, .SITE, .TECH, .TO, .TOP, .TV, .UK, .US ve .XYZ uzantılı domainler için sipariş verilebilir.

Ücretsiz işlem. Sadece başarılı işlemler için 60 dolar ödenir.

Ücretsiz işlem. Sadece başarılı işlem için 79 dolar ödenir. Birden fazla backorder talebi varsa kapalı açık artırmaya gidilir.

Yerli Firmalar

En iyi yerli backorder firmasını deneyerek bulmak gerek. Yabancı rakiplere göre başarı oranı düşük keza fiyatlar da öyle.

Bir yıllık alan adı kaydı ve hizmet ücreti dahil 14,95 dolar. Önce ödemeyi yaparsınız, eğer sipariş başarıyla yakalanamazsa tutar Natro bakiyenize iade edilir ve farklı siparişlerde kullanabilirsiniz. En iyi yönü, her bir domain için bir talep alınır, açık artırma  yapılmadan domain sahibine verilir.

Fiyat 96 TL. İlk sipariş geçen domaini alır, açık artırma yapılmaz. Ödeme önceden yapılıyor ancak başarısız işlemlerde kesintisiz para iadesi yapılıyor.

Backorder fiyatı 39.95 dolar + bir yıllık alan adı kayıt ücreti. Ödeme, başarılı işlem sonrasında yapılıyor. Aynı alan adı için birden fazla sipariş alınmaz, ilk gelen alır. Açık artırma yok.

Kişisel deneyim: Yaklaşık 30 domain için sipariş geçtim ancak hiçbirinde başarılı işlem gerçekleşmedi. Sizin için önemli bir domainse bu firmaya güvenmeyip farklı firmalardan da sipariş geçmekte fayda var.

En iyi backorder firması hangisi, bunu sizin deneyimleriniz ve talepleriniz belirler. Sizin önerdiğiniz veya eklenmesi gerektiğini düşündüğünüz backorder siteleri varsa yorum alanı veya iletişim sayfasından bildirebilirsiniz arkadaşlar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

deneme bonusu veren siteler biricerik.com Dostca.net Mevsim.org