Avrupa İlaç Ajansı’ndan BioNTech aşısı açıklaması

Avrupa İlaç Ajansı’ndan BioNTech aşısı açıklaması
Okunuyor Avrupa İlaç Ajansı’ndan BioNTech aşısı açıklaması

blank

Avrupa’nın ilaç düzenleme kurumu, BioNTech – Pfizer tarafından geliştirilen corona virüs aşısının olağan buzdolabı sıcaklıklarında saklama müddetinin beş günden 31 güne çıkarılabileceğini bildirdi.

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), bu durumun sonrasında aşının soğutucu olmayan bölgelere çarçabuk dağıtılabileceğini belirtirken, yapılacak değişikliğin açılmamış aşı şişeler için geçerli olduğunun altını çizdi.

Açıklamanın BioNTech – Pfizer aşısı ile ilgili ek stabilite çalışmaları sonrası yapıldığını Reuters’a bildiren EMA gözlemcisi, “Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Covid-19 aşılarının pazarlama yetkisi sahipleri ile AB’deki aşı dağıtımını ilerletmek için daima bir diyalog halindedir” dedi.

8 gewIrW ESKFkcyPRl Cg

EKSİ 80 İLA EKSİ 60 DERECEDE SAKLANIYOR

Şubat ayında ABD yetkilileri, BioNTech – Pfizer aşısının eksi 80 ila eksi 60 santigrat derece ortasındaki sıcaklıklarda saklanabileceğini, iki haftaya kadar da standart dondurucu sıcaklıkları olan eksi 15 ila eksi 25 santigrat derece ortasında depolanmasını ve taşınmasını onaylamıştı.

Geçtiğimiz hafta resmi Twitter hesabından bir bildiri paylaşan Avrupa Kurulu Lideri Ursula von der Leyen, “Avrupa Kurulu ile BioNTech – Pfizer şirketleri ortasında 2021-2023 yılları için 900 milyon garanti, 900 milyon doz opsiyonlu aşı muahedesinin onaylandığını duyurmaktan büyük memnunluk duyuyorum. Başka mutabakatlar ve aşı teknolojileri bunu takip edecek” tabirlerini kullanmıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın