AVM’ler hangi saatlerde açık? (AVM’lerin çalışma saatleri)

AVM’ler hangi saatlerde açık? (AVM’lerin çalışma saatleri)
Okunuyor AVM’ler hangi saatlerde açık? (AVM’lerin çalışma saatleri)

5yaHNMsjnkCpr5aaoOPH1g

29 Nisan’da başlayan tam kapanma periyodu sona erdi. Kademli olağanlaşmanın birinci basamağı 1 Haziran’da bitiyor lakin sonrasında da Türkiye Covid-19 tedbirleriyle yaşamaya devam edecek.

Türkiye, 17 günlük tam kapanma sürecinin akabinde 2 haftalık kademeli olağanlaşma sürecine başladı.

İçişleri Bakanlığı, baş karışıklığını engellemek emeliyle 17 Mayıs 2021 sabah 05.00’ten itibaren uygulanacak kademeli olağanlaşma önlemlerine ait genelgeyi açıkladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan kademeli olağanlaşma genelgesine nazaran AVM‘ler tekrar açıldı. Genelgeye nazaran AVM çalışma saatleri yine düzenlendi.

Kısıtlamaların bitmesiyle başlayan olağanlaşma sürecinde manav, kasap, AVM, pazar yerleri üzere yerler sokağa çıkma yasağında muhakkak saatlerde çalışacak.

Ic9vS5p fkOprGTZAMUobQ

AVM’LER AÇIK MI? AVM’LER KAÇTA KAPANIYOR?

Tam kapanma periyodunda faaliyetlerine orta verilen perakende ve hizmet bölümündeki giysi, tuhafiye, züccaciye, hırdavat üzere dükkanlar ile ofis ve ofisler vb. işyerleri hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri ortasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Alışveriş merkezleri (AVM) ise; hafta içi 10.00-20.00 saatleri ortasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları kapalı olacak.

Marketlerde mecburî temel muhtaçlıklar kapsamındaki eserler dışındaki eserlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında da müsaade verilmeyecektir.

AÇILAN ÖTEKİ İŞLETMELER

Tam kapanma devrinde faaliyetlerine orta verilen perakende ve hizmet bölümündeki giysi, tuhafiye, züccaciye, hırdavat üzere dükkanlar ile ofis ve ofisler vb. işyerleri hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri ortasında faaliyet gösterebilecekler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın