• Ana Sayfa
  • Haberler
  • AVM’ler bugün açık mı? AVM’ler kaçta kapanıyor? (17 Mayıs 2021 AVM çalışma saatleri)

AVM’ler bugün açık mı? AVM’ler kaçta kapanıyor? (17 Mayıs 2021 AVM çalışma saatleri)

AVM’ler bugün açık mı? AVM’ler kaçta kapanıyor? (17 Mayıs 2021 AVM çalışma saatleri)
Okunuyor AVM’ler bugün açık mı? AVM’ler kaçta kapanıyor? (17 Mayıs 2021 AVM çalışma saatleri)

5yaHNMsjnkCpr5aaoOPH1g

29 Nisan’da başlayan tam kapanma periyodu bu sabah 05.00’te sona erdi. Kademli olağanlaşmanın birinci kademesi 1 Haziran’da bitiyor lakin sonrasında da Türkiye Covid-19 tedbirleriyle yaşamaya devam edecek

Türkiye, 17 günlük tam kapanma sürecinin akabinde 2 haftalık kademeli olağanlaşma sürecine başladı.

İçişleri Bakanlığı, baş karışıklığını engellemek maksadıyla dün, 17 Mayıs 2021 sabah 05.00’ten itibaren uygulanacak kademeli olağanlaşma önlemlerine ait genelgeyi açıkladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan kademeli olağanlaşma genelgesine nazaran AVM‘ler tekrar açıldı. Genelgeye nazaran AVM çalışma saatleri yine düzenlendi.

Kısıtlamaların bitmesiyle başlayan olağanlaşma sürecinde manav, kasap, AVM, pazar yerleri üzere yerler sokağa çıkma yasağında aşikâr saatlerde çalışacak.

Ic9vS5p fkOprGTZAMUobQ

AVM’LER BUGÜN AÇIK MI? AVM’LER KAÇTA KAPANIYOR?

Tam kapanma devrinde faaliyetlerine orta verilen perakende ve hizmet kesimindeki giysi, tuhafiye, züccaciye, hırdavat üzere dükkanlar ile ofis ve ofisler vb. işyerleri hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri ortasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Alışveriş merkezleri (AVM) ise; hafta içi 10.00-20.00 saatleri ortasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları kapalı olacak.

Marketlerde zarurî temel muhtaçlıklar kapsamındaki eserler dışındaki eserlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında da müsaade verilmeyecektir.

AÇILACAK BAŞKA İŞLETMELER

Tam kapanma periyodunda faaliyetlerine orta verilen perakende ve hizmet bölümündeki giysi, tuhafiye, züccaciye, hırdavat üzere dükkanlar ile ofis ve ofisler vb. işyerleri hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri ortasında faaliyet gösterebilecekler.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın