Assassin’s Creed Valhalla Siege of Paris DLC’si sızdırıldı

Assassin’s Creed Valhalla Siege of Paris DLC’si sızdırıldı
Okunuyor Assassin’s Creed Valhalla Siege of Paris DLC’si sızdırıldı

Assassin’s Creed Valhalla oyununun birinci DLC’sinin üzerinden yaklaşık 2 ay üzere bir müddet geçti. Gelecek olan Siege of Paris DLC’sinin birçok ayrıntısı J0nathan isimli bir kullanıcı tarafından sızdırıldı.

Assassin’s Creed Valhalla yeni DLC’si Francia’da geçiyor

Ubisoft‘un 2020 yılında piyasaya sürmüş olduğu Viking temalı oyunu Assassin’s Creed Valhalla için yol haritası duyurulmuştu. Yol haritasında, sırf oyunun season pass’ini satın alanlara özel olarak sunulan iki DLC ve bonus bir misyon olan Legend of Beawolf bulunuyordu.

Wrath of the Druids ile birlikte Eivor İrlanda‘ya gidiyor. Oyuncunun bölgeyi ne kadar kısa müddette keşfettiğine bağlı olarak 8 ile 20 saat ortasında bir içerik sunuyor. Ana oyunda kurulmuş olan oynanıştan pek bir farkı bulunmuyor lakin DLC keşfedilecek dört bölge ve ilgi cazip bir kıssa ile geliyor.

Assassins Creed Valhalla Siege of Paris DLCsi sizdirildi 1

Siege of Paris genişlemesi, isminden de anlaşılacağı üzere oyuncuları Fat Charles tarafından yönetilmekte olan Francia topraklarına götürüyor. Şimdiye kadar Ubisoft resmi Assassin’s Creed Valhalla web sitesinde, birtakım sanat yapıtları ve pazarlama tanıtım yazısı dışında DLC’nin içeriği hakkında neredeyse hiçbir şey açıklamadı. Geçmişte güvenirliği kanıtlanmış bir sızdırıcı olan, J0nathan kullanıcı ismine sahip Fransız içerik yaratıcısı DLC hakkında birtakım özel bilgiler yayınladı.

Oyuna tek elli kılıçlar eklenebilir

J0nathan’ın Mayıs başında açıklamış olduğu Siege of Paris haritasına ek olarak, oyunun evraklarında keşfedilen diğer değişik bilgiler bulunuyor. Mayıs ayındaki sızıntıda J0nathan, Siege of Paris DLC’sinin sadece başşehir etrafında oynanmadığını, oyuncuları Normandiya‘daki birkaç köye de götüreceğini açıkladı. Oyunun belgelerinde, ikinci genişleme ile birlikte Assassin’s Creed Valhalla’ya tek elli kılıçların da ekleneceği öğrenildi.

Assassins Creed Valhalla Siege of Paris DLCsi sizdirildi 2

J0nathan oyun evraklarının içerisinde keşfettiği bir sahneyi açıklıyor. Şarlman‘ın büyük torunu olan Fat Charles, yüz yıldır birinci defa Francia krallığını tek bir kral altında birleştirdi. Hükümdar artık Francia’ya yerleşen İskandinavlara karşı bir savaş yürütüyor ve Kanal’ın öteki tarafındakiler sıranın İngiltere‘ye gelebileceğinden korkuyor. DLC, Ravensthrope rıhtımına geldiğinde başlıyor.

Bu yaz çıkması beklenen Siege of Paris‘in çıkış tarihi konusunda J0nathan, PlayStation Store‘un tüm season pass içeriğinin 9 Kasım‘a kadar hazır olabileceğini belirtiyor.

Siz Assassin’s Creed Valhalla‘nın Siege of Paris DLC‘sinden neler bekliyorsunuz?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın