Apple’ın modül siparişleri Android üreticileri geride bıraktı

Apple’ın modül siparişleri Android üreticileri geride bıraktı
Okunuyor Apple’ın modül siparişleri Android üreticileri geride bıraktı

Eylül ayının yaklaşması, Apple‘ın merakla beklene iPhone 13 serisiyle ilgili sızıntıların da hızlanmasına neden oldu. Lansman tarihi yaklaştıkça telefonun tasarım ve özellikleri de ortaya çıkmaya devam ediyor. Son ortaya çıkan bilgi ise Apple‘ın kesim tedarikçilerinden geldi.

Argümana nazaran Apple, Tayvan’daki üreticilerden iPhone 13 talebini karşılamak için üretim kapasitelerini %30-40 oranında artırmalarını istedi.

Apple, ABD pazarında tepeyi kaybetti

Apple iPhone 13 tedarikçilerinin hızlanmasını istiyor

DigiTimes‘ın raporuna nazaran Apple, Tayvan’daki VCM tedarikçilerinden üretim kapasitelerini yüzde 30-40 oranında artırmalarını istedi. iPhone 13 talebini karşılamak için bu türlü bir karar alan şirket, tek başına 2021’de tüm Android üreticilerin toplamı kadar sipariş verdi. Bu durum şirketin satış beklentilerinin ne kadar yüksek olduğunu ortaya çıkardı.

apple iphone 13 tedarikcilerinden hizlanmasini istiyor 1

Olağanda daha düşük oranda siparişler veren şirket, bu modülleri art kamera ve Face ID‘de kullanılan 3D sensörlerde kullanıyor. Gelen tezler şirketin iPhone X‘ten bu yana kullandığı tasarım lisanını bu sene de devam ettirmesi bekleniyor. Bu nedenle Apple, kamera ve ekran performansını yükselterek kullanıcıları şad etmek istiyor.

Neler gelişecek?

iPhone 13 serisinde olması beklenen kamera yükseltmeleri ortasında, daha geniş diyafram açıklığına sahip f / 1.8 ultra geniş kamera bulunuyor. Böylece şirket geçe çekim performansını artırarak ortaya daha başarılı fotoğraflar çıkarmayı hedefliyor. Pro ve Pro Max modellerine gelecek olan bu yenilik, muhtemelen standart ve küçük modelde bulunmayacak.

Dört modele de karşımıza çıkması beklenen bir öbür değişiklik ise sensör kaydırma stabilizasyonu olacak. Birinci olarak iPhone 12 Max‘te karşımıza çıkan bu teknoloji fotoğraf ve görüntü çekimindeki stabilizasyonu artırarak, ortaya daha profesyonel sonuçlar çıkmasını sağlıyor.

Pekala siz iPhone 13 serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Apple’ın kamera ve ekran konusunda yapacağı yenilikler, kullanıcıları mutlu etmeyi başarabilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın