Apple Watch Series 7 iki büyük güncelleme ile geliyor

Apple Watch Series 7 iki büyük güncelleme ile geliyor
Okunuyor Apple Watch Series 7 iki büyük güncelleme ile geliyor

Akıllı saat konusunda Apple Watch liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Yeni çıkacak olan Apple Watch Series 7 eserinin şimdi bir çıkış tarihi belirlenmedi, fakat iki büyük güncelleme ile birlikte geleceği bilgisi duyuruldu.

Rapor: Yeni Apple Watch Series 7 üzerinde kan şekeri ölçüm aygıtı barınıyor

Bu sonbahar aylarında çıkması öngörülen yeni Apple Watch modelinin büyük güncellemeler alabileceği tabir ediliyor. MacRumors tarafından birtakım yeni raporlar açıklandı. Bu raporlarda Apple‘ın saate uygulamış olduğu birinci tasarım yenilemesini, köşeleri kesilmiş kenarlarını ve yeni bir AirPods Max içeren birinci uygun tasarım yenilemesini uygulamayı planladığına dair deliller git gide artıyor. MacRumors birebir vakitte, has yeşil renk kaplamasının yanı sıra optik bir kan şekeri ölçüm aygıtı barındırdığını da bu raporlar içerisinde belirtiyor.

Bir sonraki Apple Watch iki buyuk guncelleme ile geliyor 1

ET News’e nazaran de Apple, kan şekerini ses ve optik yardımıyla ölçmek için bir teknoloji geliştirdi. Bu nedenle Apple Watch Series 7, non-invazif(cerrahi süreç gerektirmeden) kan şekeri ölçümüne sahip piyasadaki birinci eser olabilir. Bu bilginin doğruluğu açıklanırsa, ileriye dönük çok güzel bir adım olduğunu ve şeker hastalarının hayatlarını hayli kolaylaştıracağını söyleyebiliriz.

Mayıs ayının başlarında Apple’ın, bir İngiliz firması olan Rockley Photonics‘in en büyük müşterisi pozisyonuna geldiği bilgisi ortaya çıkmıştı. Bu şirketin, optik kan tahlili konusunda uzmanlaştığı biliniyor. Buraya bakarak, Apple’ın optik kan tahlili üzerinde çalıştığını varsayım edebiliyoruz.

Apple Watch Series 7’nin şimdi çıkış tarihi açıklanmamış olsa da, Eylül ayına kadar piyasaya sürülmesi planlanmıyor. Habere genel olarak bakıp bir özet geçecek olursak, Series 7 ile birlikte gelecek olan iki güncellemeden birisinin optik kan tahlili, oburunun de tasarımsal değişiklikler olduğunu söyleyebiliriz.

Pekala siz Apple‘ın bu cins ileriye dönük adımı hakkında ve şeker hastalarının bu çeşit bir teknolojiden nasıl bir kolaylık elde edebilecekleri konusunda ne düşünüyorsunuz?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın