Apple Music’ten sesi güzelleştirecek güncelleme

Apple Music’ten sesi güzelleştirecek güncelleme
Okunuyor Apple Music’ten sesi güzelleştirecek güncelleme

Apple, gelecek ayki güncellemesiyle Apple Music için büyük yenilikler sunacağını  açıkladı. Açıklanan yenilikler, aile ve öğrenci planlarını kullanan abonelere fiyatsız olarak sunulacak.

Apple, Music uygulamasına gelecek ayla birlikte Dolby Atmos, Sprital Audio (Uzlamsal Ses) ve Lossless Audio (Kayıpsız Ses) takviyesi getireceğini kamuoyuyla paylaştı. Lakin firmanın duyurusuyla ilgili şaşırtan olan ayrıntı ise, tüm abonelerine kelam konusu dayanakları fiyatsız bir formda sunacak olması.

Yeni Apple Music özelliklerinin ayrıntıları

Apple kataloglarında Lossless Audio özelliğini destekleyen 75 milyon müzik olduğunu ve bu yılın sonuna kadar en az 20 milyon müziğin entegre olacağını paylaştı. Şirket ayrıyeten özelliğin Apple Music‘e özel olduğunu ve dolaysıyla sadece aboneleriyle sonlu olduğunu tabir etti. Lossless Audio özelliğini açmak için kullanıcılar, Ayarlar> Müzik> Ses Kalitesi‘ne yolunu izleyebilir.

apple music yeni ozelliklerini duyurdu iste detaylar

Başka özellikler olan Dolby Atmos ve Spatial Audio dayanakları ise, H1 ya da W1 çipi kullanan yeni AirPod‘larla Beats kulaklık kullanıcılarına daha sürükleyici mix tecrübesi sağlayacak. Spatial Audio özelliği varsayılan olarak iPhone, iPad ve Mac‘in en son sürümlerindeki yerleşik hoparlörlerden çalınabilecek. Dolby Atmos‘tan yararlanmak içinse, Ayarlar> Müzik> Ses seçeneklerine gidilmesi ve Dolby Atmos’un ‘Her Vakit Açık’ olarak ayarlaması gerekiyor.

Apple Music‘in Lossless Audio özelliği, Apple aygıtlarında mahallî olarak 44. 1 kHz‘de 16 bit olarak CD kalitesinden başlayarak 48 kHz‘de 24 bite kadar çıkabilecek. Lakin abonelerin en yüksek kalitede tecrübe için harici ekipmanlar kullanması bekleniyor.

Spatial Audio özelliği ise, uyumlu bir TV ya da alıcıya bağlanan Apple TV 4K dahil olmak üzere, son birkaç yılda üretilen birden fazla Apple eseriyle uyumlu olacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın