Apple Music için beklenen yenilik nihayet yayılmaya başladı!

Apple Music için beklenen yenilik nihayet yayılmaya başladı!
Okunuyor Apple Music için beklenen yenilik nihayet yayılmaya başladı!

Dün WWDC 2021 etkinliğinde yeni yazılımlarını duyuran Apple, lansman sonlarına hakikat müzik uygulaması içinde beklenen özelliğin kısa müddette başlayacağını açıklamıştı. Son ayların tahminen de en çok konuşulan yeniliklerinden kayıpsız ve uzamsal ses, aktifliğin çabucak sonrasında Apple Music kullanıcıları için sunulmaya başladı.

Daha kaliteli bir müzik tecrübesi vaat eden bu yenilik şu andan itibaren; iOS, iPadOS ve macOS’un en son sürümüne sahip olan bireyler için hem standart kayıpsız kalitede sesle, hem de yüksek çözünürlüklü kayıpsız sesle birlikte kullanılabilir.

Apple Music kullanıcıları artık kayıpsız ve uzamsal ses özelliğinden yararlanabilir

ABD’li üretici Apple Music için yeni özelliğin lansman sonrasında kullanacağını belirtmişti. Vaat edildiği üzere bu özellik kabahatini taraflı olarak yayılmaya başladı ve kimi şahıslar şu anda bunu deneyimleme fırsatını yakaladılar. Lakin bu güncelleme şimdilik kademeler halinde dağıtıldığı için sizlere gelmesi biraz vakit alabilir.

Apple Music

Apple’ın resmi açıklamalarına nazaran kayıpsız kalitede sesler, 20 milyondan fazla müzikte desteklenecek ve yıl sonuna kadar da bu sayı 75 milyona ulaşacak. Yalnızca Apple Music’e özel olan bu yeniliğin abonelik gerektirdiğini ve hiçbir biçimde satın alım yapılamayacağını belirtmekte yarar var.

Sizlerde iPhone, iPad, Mac ve Apple TV 4K kullanıcısıysanız Apple Music için gelen kayıpsız sesleri artık deneyimleyebilirsiniz. Lakin HomePod ve HomePod Küçük için ne yazık ki tıpkı şeyleri söylemek mümkün değil. Bunun içinde yakında gelecek olan yazılım güncellemesi, yeni özelliği her iki aygıta da getirecektir diye varsayım ediyoruz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın