Apple Music HiFi internetlerinizin düşmanı olacak!

Apple Music HiFi internetlerinizin düşmanı olacak!
Okunuyor Apple Music HiFi internetlerinizin düşmanı olacak!

Spotify’da bulunan HiFi abonelikleri yakında Apple Music uygulamasına da gelecek. Bir müddettir bu mevzu hakkında sızıntılar ortaya atılırken, bu defa Android sürümünde yayınlanan beta sürümünde tüm ayrıntılar açığa çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan iOS 14.6 Beta güncellemesinde Apple Music için HiFi dayanağının geleceğine dair kodlar keşfedilmişti. Bugün ise Apple Music uygulamasının Android sürümünde kayıpsız seslerin olduğunu gösteren bir dizi özelliğin test edildiği ortaya çıktı. Tüm bu sızıntılar, Apple’ın yakında HiFi hizmetini piyasaya süreceğini gösteriyor.

Apple Music HiFi kayıpsız sesler sunacak

Apple’ın müzik uygulaması şu anda yüksek kalite ve az data kullanımı olmak üzere iki seçenek sunuyor. Bu seçenekler ile Wi-Fi’nin olmadığı yerlerde uygulamanın daha az bilgi kullanması için ”veri tasarrufu” özelliğini kullanabilirsiniz. Bununla bir arada yakın vakitte yüksek kaliteli sesler içinde yeni bir fonksiyon eklenecek.

Apple Music HiFi destegine yakinda kavusacak

Apple Music HiFi takviyesine yakında kavuşacak

Apple Music Android 3.6 sürümünde keşfedilen bilgiler, önümüzdeki günlerde yüksek kaliteli ses akışı ve indirme seçeneklerinin geleceğini gösteriyor. Bu özellik hakkında tüm sızıntılar gerisi arkasını kovalamaya devam ederken artık ise, uygulamanın ne kadar data ve depolama alanı kullanabileceğini gösteren yeni bilgiler ortaya çıktı.

Öncelikle kayıpsız ses evraklarının, özgün belgenin her detayını sakladığını belirtmekte yarar var. Münasebetiyle internet tüketiminin eskiye göre iki kat artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Örneğin kayıpsız ses belgeleri için 10 GB alan yaklaşık olarak; 3000 yüksek kaliteli müzik, 1000 kayıpsız müzik, 200 ise yüksek çözünürlüklü kayıpsız müzik depolayabilir. Yüksek ses ile çalınan kayıpsız müzikler, gördüğünüz üzere 10 GB alanda yalnızca 200 adet şarkıyı içerisinde barındırabiliyor.

Data tüketimi açısından ise üç dakikalık kayıpsız müziğin 145 MB bilgi harcayacağı söyleniyor. Bu da taşınabilir data kullanan bir kişi için muhakkak dezavantaj olacaktır. Çünkü birkaç şarkıyı üs üste dinlemeye kalktığınızda internet paketinizden oldukça bilgi harcanacaktır. Fakat WiFi kullanılan bir ortamda bu özellikten yararlanabilirsiniz.

Apple’ın Müzik uygulaması yakında bu özelliği; hem iOS, hem de Android platformu için getirecek. Her iki tarafta gerekli abonelikler ile en uygun müzik tecrübesini kullanıcılara sunacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın